8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN!

https://www.niksaracicek.com

8.3.2018 - 10:44   /   Okunma Sayısı: 211

  

CHP Tokat Milletvekili Kadim DURMAZ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. DURMAZ mesajında;

"8 Mart “eşit işe eşit ücret” için ölüme giden New Yorklu kadınlardan başlayarak, kurtuluş savaşında Nene Hatunlara, Karadeniz’de Havva analara direnen, fabrikalarda, evlerde, sokaklarda var olma mücadelesi veren, birleştikçe büyüyen, büyüdükçe güçlenen binlerce kadının “emek, barış, özgürlük ve dayanışma” gününür...

Tacize, erkek şiddetine, kadın bedenine yönelik tüm saldırılara, ayrımcılığa, nefret suçlarına karşı top toplumsal mücadele en büyük önceliğimizdir.

Unutmayalım! Kadın sorunu sadece kadınların mücadelesiyle çözülemeyecek kadar büyüktür.

Toplumsal cinsiyet eşitliği; eğitimden, sanata, siyasetten, çalışma yaşamına kadar toplumun her noktasında anlatılmalı, eşitlik anlayışına uygun bir siyasal ve toplumsal yapı oluşturulmalıdır.

Kadına yönelik şiddet ile kadının eğitime, çalışma hayatına ve siyasete katılımındaki engeller sadece kadın sorunu değil, "toplum sorunu"…

İktidarın muhafazakâr politikalarına, esnek güvencesiz yarı zamanlı çalışma dayatmalarına karşı kadınlar, siyasette, iş dünyasında, evimizde, sokağımızda her yerde var olmalı!

CHP iktidarında da hem ülkemizi çağdaş uluslar içinde hak ettiği yere getirecek, hem de kadınlarımızı özgürlüğüne ve sosyal güvenceye kavuşturarak insanca yaşamalarını sağlayacağız.

Eşit ve özgür bir ülkede, kadınların ölmediği, ötekileştirilmediği, hayatın her alanında kadının özgürce var olabileceği bir yaşamı hep birlikte kurmak dileğiyle 8 Mart Dünya Kadınlar günü Kutlu Olsun!" ifadelerine yer verdi.


www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu Habere Ait Yorum Bulunmuyor...

Diğer Haberler

  • 12-18 Mart 2018 Pulmoner Rehabilitasyon Haftası

    T.C. Sağlık Bakanlığı, Türk Toraks Derneği, GARD Türkiye (Kronik Havayolu Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı) kapsamında her yıl Pulmoner Rehabilitasyon Haftası etkinlikl...

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR