DİLEKÇEYE CEVAP VERİLMEDİ


Namık BİLGİN

E-Posta :
Okunma Sayısı : 1283
Tarihi : 18 Haziran 2016 - 09:03

Ramazan sokağının kurulacağı yer ile ilgili yaklaşık 180 esnafın imzasıyla Belediye Başkanlığına verilen dilekçeye cevap verilmedi.

Ramazan ayında günlerin uzun olması ve Ramazan sokağı programının geç saatlere kadar sürmesinden dolayı bazı veliler ve din adamları sokağın yapılmasına karşı çıkmışlardı.

Bu yıl da belediye aldığı bir kararla Ramazan Sokağının terminal içersinde yapılmasına karar vermiş bunu duyan çarşı esnafı da Niksar’da perakende ticaretinin ağırlık noktasının Orta çarşı olduğunu ifade eden ve Ramazan Sokağı etkinliklerinin yine eski yerinde yapılmasını talep etmişlerdi. Bununla  ilgili dilekçe zamanından önce Başkanlık makamına iletilmesine rağmen Belediye dilekçeye cevap verme gereğini duymamış olacak ki cevap verilmedi.

Oysaki bir kuruma bir konu ile ilgili verilen dilekçeye sonuç  ne olursa olsun cevap verilmesi gerekirdi. Burada dilekçeye cevap verilmemesinin nedeni nasıl izah edilecek. Demek oluyor ki biz o dilekçeye imza koyanları yokmu saymak isteniyor acaba. Yoksa belediye de dilekçelere cevap verme alışkanlığımı yok.

Not : Geçen hafta Ayvaz suyu ile ilgili yazdığım yazıya  yüzlerce duyarlı dostum telefonla arayarak teşekkürlerini ilettiler. Sorun Niksar konu hizmet olunca bildiklerimizi  halkımızla paylaşarak kamu oyunu  bilgilendireceğiz inşallah.

YENİ İMAR PLANI

Yeni imar planı yapılarak askıya çıktı ve Haziran ayının ilk meclis toplantısında görüşülerek itirazlar değerlendirilmek üzere imar komisyonuna sevk edildi.

Bildiğim kadarı ile komisyon itirazları görüşüp karara bağladıktan sonra tekrar meclis toplanarak yeni imar planı kesinleşmiş olacak.

Daha önce imar planı hakkında görüşlerimi sizlerle paylaştım. Bu imar planında beklentilere cevap vermediği söylenmektedir. Yine aceleye gelmiş bir imar planı oldu. İmar planının askıya çıktığı bile halkımıza iyi duyurulamadı.

İmar planın yapılmadan önce geniş kitlere iyi duyurulup toplantılar yapılarak halkın ve ilgililerinde de görüşleri alınarak yapılmalıydı. Böyle olmadı. Zeminde daha kapsamlı çalışma yapılmadığı bazı çevreler tarafında ifade edilmektedir.

Peki bu imar planında kim karlı kim zararlı çıktı plan kesinleşince göreceğiz. Daha önce ifade etmiştim. Belediye meclisinin toplantılarının ağırlıklı maddeleri hep imar değişikliği talepleri olmuştur. Yarın bu plan kesinleşince de aynısı olacaktır. Yine meclis gündemi hep imar değişikliği talebi ağırlıklı gündem olacaktır. Çünkü daha önce yapılan değişiklerde aynısı oldu.  Plan kesinleşti birkaç ay sonra imar değişikliği talebi meclise geldi.

Edindiğim bilgiye göre imar değişikliğine yapılan itirazlar imar komisyonunda görüşülüp karara bağlandı. İtiraz edilmeyen kısmı önümüzdeki ayki mecliste görüşülüp karara kesinleşecek. İtirazlarala ilgili kısımlar için tekrar askıya çıkartılacak ve süreç bu şekilde devam edecek.

Yeni imar planının uygulanmaya girebilmesi için yaklaşık üç ay gibi bir zaman lazım.

Bekleyip göreceğiz imar planın kime ne kazandırdı. Daha önce olduğu gibi birkaç kişi bu değişiklikten mutlu olmaz inşallah.

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı.

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR