MUSTAFA KOÇ


Namık BİLGİN

E-Posta :
Okunma Sayısı : 1680
Tarihi : 29 Ocak 2016 - 11:27

Perşembe sabahı aniden Mustafa Koç’un vefat ettiğini haber kanallarından öğrendiğimde bir anda şok yaşadım. Bu ani vefat haberi en çok ailesi, dostları ama aynı zamanda da bütün Türkiye için acı bir haberdi.

Henüz daha 56 yaşında şirketlerine ve ülkemize daha fazla faydalı olacağı genç yaşta aramızdan ani olarak ayrılmasını kelimelerle izah etmek çok zor.

Dedesi Vehbi Koç 95 yaşında vefat etmiş, Allah ona sağlıklı uzun ömürler versin Babası Rahmi Koç 85 yaşında sapasağlam dimdik ayakta bunda dolayı ki Mustafa Koç’un hiçbir ön belirti olmadan vefatını kabullenmek çok zor.

Ben Mustafa  Koç’u yaklaşık 15 yıl önce Samsunda bir toplantıda karşılaştım. Karşılaşmada kısa bir konuşma imkânım oldu. Alçak gönüllü , cana yakın, sempatik duruşu ve konuşmalarıyla sanki Mustafa Koç değil de sıradan biriymiş gibi davranıyordu. Türkiye’nin bir numaralı işadamı olması ona mütevazilikten bir şey kaybettirmediğini o gün gördüm ve şahit oldum.  O günden sonrada Mustafa Koç ve ailesiyle ilgili haberleri herkes gibi gazetelerden takip ettim.

Vefatını öğrendiğim andan itibaren onu daha yakından tanıyabilme isteği oluştu bende. Vefatından sonra onunla ilgili yazılan çok güzel makaleler okuyarak onu daha fazla tanıma imkânım oldu.

Mustafa Koç’un vefatından sonra Ford’da çalışan bir yakınımı arayarak başsağlığı dileğimi ilettiğimde gördüm ki o yakınımda ailesinden çok sevdiği bir yakınını kaybetmişçesine üzgün olduğunu konuşmasın titremesinden belli oluyordu.

Ülkemizin değeri, mütevazı insan Mustafa KOÇ Ruhun şad mekânın cennet olsun. İnanıyorum ki insanlarımız seni her zaman hayırla anacak.

Koç ailesine, yakınlarına çalışanlarına başsağlığı ve sabırlar dilerim.

ÜCRETLİ OTO PARK BAŞLIYOR.

Belediye başkan yardımcısı Fatih Dönmezoğlu Pazartesi gününden itibaren Keşfi Camii meydanı ile Belediye arasında ücretli oto park uygulamasına başlanacağının ifade etmiştir.

İnşallah kurallara herkes uyar, uygulamada çalışacak görevliler görevlerini layıkıyla yaparlar, kişi ve kurumlara ayrıcalık tanınmaz, çalışanlar denetlenir, uygulamaya uymayanlar yani ücret tahakkuk ettirilip te para vermek istemeyenlerden ücretler alınırsa uygulamadan çarşı esnafı ve çarşıya alış veriş yapmaya gelenler fayda görürler. Birde bu uygulamada çalışanlar muhakkak özel bir kıyafet giymeli görevli oldukları belli olmalı.

Diğer bir hususta Pazartesi Pazar yerine gelişigüzel park önlenmeli.  O alan kontrol altında tutulmalı. Bazı insanlar o alanı devamlı araç parkı gibi kullanarak hak ihlali yaptıkları da görülmektedir. Bunun da önüne geçilmelidir.

Ben şahsen bir vatandaş olarak bu uygulamanın takipçisi olacağım.Çarşı esnafı da görevlilere yardımcı olursa bundan sonuç alınır diye düşünüyorum.

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı.

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR