NEDEN SEVDİN!.


Cemalettin BİLGİN

E-Posta :
Okunma Sayısı : 354
Tarihi : 13 Mart 2018 - 08:17

Seversin, “sevdi olur” derler, sevmezsin; “neden sevmiyorsun” derler.

2019 seçimlerine adım adı ilerliyoruz.

2019 yılı ülkemiz için çok önemli yıllar olarak ortaya çıkıyor, 2018 yılı 2019 yılının inşallah müjdecisi olacaktır.

2019 yılında mahalli idareler seçimi yapılacak yani Belediye  Başkanlığı, Belediye Meclisi Meclisi, İl Genel Meclisi, Muhtar ve aza seçimleri yapılacak partiler bu seçimden sonra daha büyü bir yarışın içine girecekler.

2018 yılı önemli bir yıl olacaktır, ülkemizin güvenliği bakımından hayati önem taşıyan süreçler çok şükür gayet iyi ilerliyor, en önemli konu AFRİN operasyonunun sağlıklı  bir şekilde ilerlemesidir.

AFRİN operasyonu ile birlikte arık ülkemizde daha güvenli hayat devam edecektir. Ülkemizde sürekli terör eylemleri yapan terör örgütlerinin yuvaları tek tek yıkılıp imha edilirken, teröristlerde geberip gitmektedir.

Ülkemizdeki terör örgütlerinin bertaraf edilmesi için başlatılan “Milli ve Yerli” operasyonlar, ülkemizde birlik ve beraberliğin sağlanmasına neden olmuştur.

Ülkemizde 40 yıldır var olan terör ihanetleri çok şükür ülkemizde halkın güvenlik kuvvetlerine olan desteği ve sonrasında siyasetçilerin teröre karşı birlikte hareket etme kararlığı güzel birlikteliklerin ve çalışmaların ortaya çıkmasına vesile olmuştur.

“Bir Musibet, Bin Nasihatten İyidir” sözü sanırım bir kez daha hayat bulmuş, ülkemizi bölüp parçalamak isteyen vatan hainleri karşısında siyasi partiler bir araya gelerek FETO terör örgütünün ihaneti karşısında birlikte hareket ederek önemli bir çalışma yapmışlardır.

FETO terör örgütü karşısında tek vücut olan Türk milletinin terör örgütleri karşısında devletimizin yanında yer alarak güvenlik kuvvetlerimize destek vermesi güvenlik kuvvetlerimizin terörle mücadelesinde önemli katkı sağlamıştır.

Ülkemiz siyasi tarihinde pek çok önemli günler ve zamanlar vardır, bu günler içinde en önemlilerine 2002 yılı seçimleri de dahil olmuştur.

Yeni Türkiye sözü 2002 yılı seçimlerinden sonra ifade edilen ve ülkemiz için adeta Milat olan bir süreçtir.

2002 yılı öncesinde ülkemizde siyasi krizler peş peşe gelirdi, terör zaten bitirilemeyen, bitmesi istenmeyen bir noktada idi, insanlar evlerinden çıkarken nasıl bir ihanetle karşılaşacağını bilemezdi, vampir ülkeler sürekli ülkemizi kıskaca almış tüm vücudunu prangalar sarmıştı.

2002 yılı seçimleri ülkemiz için siyasi bir Milattır, siyaset dışında ülkemizin yeniden Diriliş olmuştur, bugün bunun meyvelerini almaya çok şükür başladık.

Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan bir insan, Cenabı Allah ona bu ülkeyi yönetme fırsatı verdi, çok şükür 2002 yılından itibaren bu ülkenin sağlıklı, huzur, mutlu yönetilmesi için 24 saat durmaksızın çalışıyor.

2002 yılından sonra bu ülkede  öyle önemli değişimler yaşandı ki hangisini sayalım?. 40 yıldır bitirilmek istenmeyen adeta yabancı ülkeler tarafından kuşatılan ve Devletin Hazinesi İMF ye teslim edilmiş tüm varlıkları İMF denen banka tarafından yönetiliyordu, bugün çok şükür Milli ve Yerli unsurlar iş başında kendi Devlet Hazinemizi kendi insanımız, kendi devletimiz yönetiyor.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan belediye başkanı olduğu zamanda okuduğu milli  şairimizin bir şiiri yüzünden kasti olarak ceza verilmiş sayın Cumhurbaşkanımız kendisine verilen adeletsiz mahkumiyet kararı karşısında asla pes etmeyerek kabuğuna çekilmemiş, bilakis bu ülkeye hizmet yapmak, bu ülkeye ileri hamleler yapmak, bu ülkenin milli ve manevi değerlerine sahip çıkmak için mücadeleye devam etmiştir.

         Bugün ülkemiz dünden daha iyi, yarınlar daha güzel olacak.

         Ülkemizin kalkınması için, milletimizin huzurlu ve mutlu olması için gece gündüz çalışan gayret eden bir Cumhurbaşkanımız var ve çevresinde güçlü bir ekibi hizmete başladı devam ediyor.

         Cumhurbaşkanımız ülkemiz için bir şanstır, birileri sürekli gereksiz sözler sarf etse de, birileri sürekli iftiralar atarak onun azmini kırmaya çalışsa da o doğru bildiği yoldan ilerliyor Türk milletinin sağlıklı, huzurlu mutlu bir yaşam sürmesine çalışıyor, bu yetmedi, dünyadaki mazlum milletlerinde dünyada rahat bir şekilde yaşaması için gayret sarf ediyor.

         Bir insanın evinde ve işinde aksaklıklar meydana geldiğinde, yaşanan sıkıntıları ve aksaklıkları çözmek için ne kadar mücadele yaptığını hepimiz biliriz, bu ülkeyi istiladan kurtarmak ve Milli ve Yerli yönetim şekline dönüştürmek, vampir ülkelerin elinden kurtarıp, Milli ve manevi değerlerin yaşamasını sağlamak kolay değil.

         Bu Ülke kaybettiği bütün değerleri yeniden kazanmak için 16 yıldır mücadele veriyor.

         Türkiye Cumhuriyeti devleti kendi değerlerinden o kadar çok değer yitirmişti ki, halkın devlete verdiği konutları binaları arsaları bile kaybetmiş kaybetmeye mahkum bırakılmıştır.

         Türk milleti; devletine bağışladığı menkul ve gayrimenkullerin kayıtları, özellikle Vakıflara bağışladı değerler yok olmaya mahkum bırakılmış, devlet adeta talan edilmişti, 2002 yılında iktidara gelen AK Parti ilk çalışmalar içinde Vakıflar Genel Müdürlüğüne getirilen güçlü bir ekip ve Genel Müdürlüğe getirilen  değerli hemşerimiz dostumuz sayın Yusuf Beyazıt ve ekibi yok olmaya mahkum bir kurum kendi ayakları üzerinde duran ve he ülkemizde hem de dünyanın pek çok ülkesindeki tarihi varlıklarımızın ayağa kalkmasını sağlanmıştır.

         Bu ülke iyi yönetilince her şey güzel oluyor, sayın Cumhurbaşkanımız bu ülkeye sevdalıdır, bu ülkeyi seviyor insanlarda seviyor, insanları sevmese bu ülkeyi kan gölüne çeviren terör örgütleri elemanlarını uyararak ülkesine daha fazla ihanet etmemeleri için yaptığı uyarı ve onlara uzatılan Zeytin Dalı asla gerçekleşmezdi.

         Cumhurbaşkanımızı anlamak için bu ülkeye sevdalı olmak gerekir, onu anlamak için var olan değerleri bilmek gerekir, onu anlamak için; “biz yaradılanı, yaratandan dolayı severiz” sözünü benimsemesi gerekir içinde yaşatması gerekir.

         Cumhurbaşkanımız  bu ülkeyi seviyor, milletini seviyor her yeni hamlesinde birileri; “neden sevdin” diyor, sonrada “neden sevmiyorsun” diyor.

         Sevmek kolay mı, sevmek yürek ister, sevgiye layık olmak içinde aşkın ne olduğunu anlamak gerek.

         Günün Sözü: TÜRK VE MÜSLÜMAN OLMAK EN ŞEREFLİ MİLLET DEMEKTİR.

        

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı.

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR