YERLİ VE MİLLİLER BİR ARADA


Cemalettin BİLGİN

E-Posta :
Okunma Sayısı : 567
Tarihi : 13 Ocak 2018 - 08:25

        Yerli ve Milli olmak ülkemiz için çok önemli hale geldi.

         Dün “MİLLİ OLMAK” başlıklı yazımda  önemli noktalara temas etmeye çalışmış idim, bugün Yerli ve Milli duruş sergilene iki liderin bundan sonraki yol haritalarına bakmaya çalışacağız.

         Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan Yerli ve Milli sözlerini sıkça söylerken, bu güzel düşünceye en güzel cevabı sayın Devlet Bahçeli verdi ve 2019 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı adayı olarak sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklediklerini ifade etti.

         Yerli ve Milli olmak günümüz şartlarında şart oldu, bu duruşu sergileyemeyenlerin bu ülkeye hiçbir faydası olmayacaktır.

         MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli Yerli ve Milli duruş sergileyerek ülkemizin ve milletimizin birlik ve beraberliğine çok büyük katkı sağlamış oldu.

         Yabancı ülkelerin özellikle ABD ve İsrail’in; “böl parçala yut” stratejisi inşallah bundan sonra ülkemizde hayat bulmayacaktır.

         ABD ve katil İsrail devletinin, son günlerde İran devleti üzerinde oynadığı oyunu herkes gördü, TV lerden açıkça İran halkını kışkırtıp, “Böl, parçala, yut” taktiğini yine bu ülkede de uygulamak isteği, sağ duyulu İran halkının inşallah uyanmasına vesile olacaktır.

         Ülkemizi bölüp parçalamak isteyen hainler, amaçlarına 15 Temmuz ve sonrasında ulaşamayınca, her türlü hainliği ve ihaneti yapmaya devam ettiler, ülkemizi bölmek isterken komşularımızda da sıkıntı yaratmaya devam ettiler.

         ABD ve İsrail katil devletlerdir, ana kucağındaki çocukları katletmekten çekinmeyenler, dünyaya asla özgürlük ve huzur vermezler.

         ABD kendisini dünyanın hakimi sanırken, onun fino köpeği İsrail elindeki silahların gücü ve ABD den aldığı destekle çocukları, masum insanları katletmeye devam ediyor.

         “Zalimin zulmü var ise, mazlumun Allah’ı var” sözü bu dünyada mutlaka hakim olacaktır.

         Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli’nin “Cumhurbaşkanı adayı olarak Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğiz” sözleri üzerine iki lider görüşmek üzere randevulaştılar, inşallah görüşmeden ülkemiz ve milletimiz için çok güzel haberler çıkacak.

         Yerli ve Milli olmak iki değerli liderin ülke ve millet menfaatlerinde birlikte hareket etmesidir. Daha öncede ifade ettim; MHP’yi terör örgütünün siyasi ayağı olan HDP ile bir araya getirip koalisyon kurmak isteyenler, MHP’nin kendi dünya görüşleri ile bir olan AK Parti’nin ülkemiz insanlarının faydasına olan çalışmalarda destek vermesini nasıl oluyor da yadırgıyorlar ve insafsızca; “Devlet Bahçeli MHP nin kapısına kilit vurdu” yakıştırması yapıyorlar?.

         Son Anayasa değişikliğine kadar MHP yi bir şekilde sağa sola çekmeye çalışanlar, bazen de başarılı olanlar, FETO ihanet şebekesinin kıskacına alıp partiyi ele geçirmeye çalışanlar, partinin önemli isimlerini şantaj ve tehditlerle yıpratanlar MHP’yi asla dizayn edemeyeceklerini anlamış olmalılar.

         Şu asla unutulmamalıdır, MHP bugüne kadar çok zorlu sınavlardan geçti, her parti kapanma tehlikesi yaşayabilir ama, MHP asla kapanma tehlikesi yaşamaz çünkü, MHP’nin insan kaynağı Ülkü Ocakları ve Ülkücü gençlerdir.

         MHP’yi tanımadan hakkında karar verenler, MHP’yi ele geçirmek isteyen bazı siyasi figürlerdir.

         Milliyetçi kavramlarla MHP’yi seçimle veya çeşitli ayak oyunları ile ve algı operasyonları ile ele geçirmeye çalışanlar başarılı olamayınca  bu kez farklı oyunlar peşine düştüler.

         Daha öncede birkaç defa yazmış idim bugünde yazıyorum, sayın Devlet Bahçeli yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanımızı desteklemesi halinde MHP yi iktidara taşımız olacaktır ve de bundan sonra MHP AK Parti ile ortak iktidar olacaktır. Bunun anlamı şudur bundan sonra ülkemizi AK Parti ve MHP li kadrolar yönetecektir!.

         Bu ülkeyi terör örgütlerinin kucağına atanlarla, bu ülkenin Yerli ve Milli insanları bu ülkenin kalkınması için her daim gece gündüz çalışanlar aynı katogori de tabi ki olmayacaklardır.

         MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in yolundan giderek MHP yi iktidara taşımız, vatan hainlerine ülkeye kötülük yapmalarına fırsat vermemiştir.

         Bugünden sonra birileri daha çok senaryo yazacaktır, bizim çözemediğimiz nokta şudur; MHP yi HDP nin kucağına atmak isteyenlere suskun kalan sözde milliyetçiler, MHP kendisi gibi vatan millet aşkı ile hizmet eden AK Parti ile ülke millet hizmeti için birlikte olduğunda söz söyleyenleri anlamakta güçlük çekiyoruz!.

         Dünya değişirken bizim “Milliyetçi” bildiğimiz insanlarda düşünce değişimi başlamış onu anlamaya çalışıyoruz!.

         2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi daha önceki zamanlarda yapılır mı?, sanmıyoruz, çünkü; Cumhurbaşkanlığı seçim sisteminin hayat bulması için mutlaka değişmesi gereken kanunlar var, TBMM de çıkması gereken kanunların süresi uzun aylara sirayet edecektir, siyasetin içinde bulunan birileri bu süreçleri dahi bilmeden; “2018 yılında seçim olacak” sözlerini sarf etmesi kimlerin bu ülke yönetimine talip olduğunu gösteriyor!.

         2018 yılı bakı ve onarım yılı olacaktır, Cumhurbaşkanlığı seçim sisteminin hayat bulması için çok sayıda kanunun değişmesi gerekir, aksi taktirde yeni sistemin işler hale gelmesi söz konusu olamaz.

         Yazımızın başlığında Yerli ve Milliler bir arada dedik doğruda dedik, kim ne derse desin artık Türkiye Cumhuriyeti devletini bundan sonraki seçimlerde AK Parti ve MHP li kadrolar yönetecektir, saygı ile duyurulur!.

         Günün Sözü: YERLİ VE MİLLİ OLMAK TÜRK MİLLETİNİ SEVMEKTİR.

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı.

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR