aHBR ve A TV yi İzliyoruz.


Cemalettin BİLGİN

E-Posta :
Okunma Sayısı : 601
Tarihi : 07 Aralık 2017 - 08:12

Ülkemizde toplum içinde var olan gerginliği düşürmesi gereken siyasetçiler ne yazık ki, toplumun ayrışmasına katkı sağlıyorlar.

CHP genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu Salı günü yaptığı toplantıda basına karşı şiddet uygulayacağını ifade etmesi ülkemiz için manidardır.

Ülkemizde iktidara talip olan ana muhalefet partisinin genel başkanının basın kuruluşlarını hedef alarak konuşması asla kabul edilir bir düşünce değildir.

CHP genel başkanı hata yapıyor, sayın Kılıçdaroğlu bazı fanatik seçmenlerine karşı şirin gözükmek için sarf ettiği sözler ülkede kardeşliğin bozulmasına neden olacaktır.

Ülkemizde uzun yıllar Ülkücü ve MHP li gençlerin sokaklara dökülmesini isteyenler oldu, sayın Devlet Bahçeli Ülkücülerin ve MHP li gençlerin sokaklarda dolamaması, sokak kavgalarına asla fırsat vermemeleri konusundaki uyarıları hayat buldu, gençler şu veya bu bahane ile sokaklara dökülmesi, sokaklarda caddelerde normal hayatlarını yaşamaya devam ettiler.

Ülkemizin güvenliği bakımından ülkücü gençler çok önemlidir, Ülkücü hareketi yanlış yönlendirmeye çalışacak olanlar ülkeyi her zaman kardeş kavgasına dönüştürebileceklerini biliyoruz.

CHP genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu’nun aHBR ve A TV ye yönelik olarak “boynunuza ne takacağımı biliyorum” diyerek tehdit etmesi CHP genel başkanına asla yakışmadı.

Seçimler öncesi CHP milletvekili sayın Gürsel Tekin 8-9 hazirandan sonra bazı basın mensuplarına gazetelere, TV lere hesap soracağız” dediği günde çok çirkin sözler sarf edilmiş idi, bu basına vurulmuş en büyük darbedir.

Basın; halkın ortak sesidir, CHP söylemlerinde; “HÜR BASIN istiyoruz” derken, daha sonra  basın kuruluşlarına karşı alenen tehdit savurmaları asla kabul edilemez.

CHP genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu asla bu söylemleri devam ettiği müddetçe bırakınız iktidar yüzünü görmeyi, gerçekten hak ve özgürlükleri savunan CHP düşüncesindeki insanları da partisinden kaybedecektir.

Siyaset bu ülkede çirkinleşmemelidir.

Cumhuriyetin kurucusu olduğunu iddia eden bir siyasi partinin genel başkanı asla Cumhuriyetin kazanımları içinde olan “Basın özgürlüğünü” tehdit altına alamaz.

Basın kuruluşları özgürce yazısını, haberlerini yapmalıdır.

Bir ülkede siyasi iktidarın gücü, güçlü muhalefet partilerinden geçer.

Bir ülkede özgürlüğün timsali basın kuruluşlarının özgürce yazı yazmasından geçer.

CHP genel başkanının yaptığı hataları, partinin içindeki gerçek anlamda, “hür ve bağımsız bir basın düşüncesini savunanlar ve insanların hür ve bağımsız” bir şekilde kendilerini ifade edecek düşüncedeki insanların yapılan hatalara dur demesi ile mümkün olacaktır.

Ülkemizde çıkartılmak istenen kaosunun  yalnızca ülkemize zararı olmayacaktır, dünya barışına da çok zararları olacak, muhtemelen 3. Dünya savaşına yol açacaktır!.

CHP yanlış söylemlerinden en kısa zamanda vazgeçmek zorundadır, muhalefet olmak, ülkenin milli menfaatlerine de karşı gelmek olamaz.

ABD nin ülkemiz üzerinde oynadığı, oynamak istediği tehditleri ve şantajları görmeyerek, gereksiz siyasi kısır çekişmeler yapmak hiçbir siyasetçiye bir şey kazandırmayacaktır.

2019 seçimlerine bir buçuk sene kaldı, bu süre seçimler öncesi değişmesi gereken kanunlar dururken, ülkemize dört koldan saldırı yapılırken CHP genel başkanının ülke gündemini sürekli gereksiz polemiklerle meşgul etmesi asla tasvip edilir bir hareket değildir.  

CHP 2019 seçimlerine odaklanmalıdır, elde ettiği fırsatları kaçırdığını artık anlaması gerekir.

2019 seçimleri CHP nin var oluşu ve yok oluşunun seçimleri olacaktır.

CHP genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu, seçimlerde sağ seçmenlerin oy vereceği 3 siyasi partiden medet umarak strateji geliştirmeye çalışması boşa geçen bir süreçtir.

CHP 2019 seçimlerinde iktidarın kapsının %50+1 olduğunu asla unutmamalıdır.

Türkiye Cumhuriyetini devletinin ve milletinin milli menfaatlerini göz ardı ederek siyaset siyaset yapmaya devam edecek CHP seçimlere kadar kendisine çeki düzen vermez ise hüsrana uğraması kaçınılmaz olacaktır!.

CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu basına karşı yaptığı çirkin sözlerden dolayı kınıyoruz, bizler bundan sonra daha çok aHBR ve A TV yi izleyeceğiz.

Bizler bir basın kuruluşu olarak hangi şartlarda olursa olsun vatanımıza ve milletimize karşı ihanet etmeyen her basın kuruluşuna karşı saygıda kusur etmeyeceğiz, edilmesine de fırsat vermeyeceğiz.

ABD ülkemizde kriz çıkartarak KUDÜS’ü ele geçirmek istiyor, CHP İslam dünyasının ve Türk milletinin göz bebeği olan Kudüs’ü elden çıkmasına nasıi razı gelecek, oynana oyunun artık farkına var sayın Kılıçdaroğlu!.

Cumhurbaşkanımız Kudüs hakkında söylemesi gereken düşüncesini ortaya koymuştur. Sayın Cumhurbaşkanımız şunları ifade etmiştir; “Sayın Trump, Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir. Bu bizim diplomatik ilişkilerimizi İsrail ile koparmaya kadar gidebilir. Amerika’yı buradan bir kez daha ikaz ediyoruz. Böyle bir adım atamazsınız. Eğer bu ısrar sürdürülürse İslam İşbirliği Teşkilatı dönem başkanı olarak toplantıyı organize eder gerekli adımları atarız. İsrail ile diplomatik ilişkiyi koparmaya gider” diyerek nokta koymuştur, CHP bu yaşananlara ilgisiz kalmamalıdır!.

Günün Sözü: BASIN MİLLETİN ORTAK SESİDİR, SUSTURULAMAZ.

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı.

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR