AK PARTİ’DE İL BAŞKANLARI TOPLANDI

https://www.niksaracicek.comAK Parti’nin 1 Kasım seçimlerinin ardından ilk Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı Ankara’da yapıldı.

18.11.2015 - 18:11   /   Okunma Sayısı: 3320

  

AK Parti’nin 1 Kasım seçimlerinin ardından ilk Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı Ankara’da yapıldı.

         Tokat’tan AK Parti İl Başkanı Metin Polat, Teşkilat Başkanlarının yanı sıra Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Adem Dizer’in de katıldığı toplantıda, Genel Başkan ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı açıklamalar yansıdı.

         AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye'nin bu yeni dönemde en önemli önceliği yeni bir anayasadır. Artık Türkiye, demokrasi ruhuna uymayan, darbe anayasası ile yönetilemez. Güçler ayrılığı prensibine, insan onuruna dayalı, özgürlükçü bir anayasa en büyük ihtiyacımızdır. Türkiye'nin değişim şartlarıyla uyumlu yeni bir anayasa hedefini bu dönemde inşallah gerçekleştireceğiz." dedi.

         Belediye başkanlarından, AK Parti siyasetinin ahlaki duruşunun korunmasının yanı sıra şehir kültürü, tabii ve tarihi güzelliklerin korunmasına da özel dikkat gösterilmesini isteyen Davutoğlu, şunları kaydetti: "Her bir şehrimiz kendi güzelliklerini barındırıyor. Şehirleri güzelleştiren iki husus vardır. Bir, vatanımızın doğal güzel zenginliği, ikincisi ise tarihimizin derin kültürel zenginliği. İkisine de zarar verilmesine izin vermeyeceksiniz. Yanlış bir şey gördüğüm için değil ama zikretmek için vurguluyorum. Biblo bir kent olarak gördüğüm için... Mesela Amasya'da o Yeşilırmak'ın kenarındaki evleri gölgede bırakacak yüksek bir bina, o şehre yapılan bir katliamdır. Yapıldığı için söylemiyorum, güzel bir misal olsun diye söylüyorum. Mardin Büyükşehir Belediyesi biz de değil ama her bir taşın korunmasında orada belediye meclis olan arkadaşım ve milletvekillerim sorumludur. Özellikle bizde olmayan büyükşehir belediyeleri, belediyelerin bulunduğu yerlerdeki arkadaşlarımız, il başkanlarımız tek tek takip edecekler. Doğal ve tarihi zenginliği zarar ve helal gelmemesine özen gösterecekler."

         En kısa zamanda teşekkür ziyaretleri için 81 ili tekrar ziyaret edeceğini dile getiren Davutoğlu, 1 Kasım seçimlerinde partisinin en başarılı il, ilçe ve belde başkanları ile ayrı görüşme gerçekleştirdi.

YEMİN TÖRENİNE KATILDILAR

         AK Parti Tokat Heyeti, İl Başkanları toplantısına katılmalarının ardından 26. Dönem Parlamentosunun Milletvekilleri için Yemin Töreni’ne katıldılar. AK Partililerin Tokat’a dönüşü sonrasında bir basın toplantısı ile kamuoyuna bilgileri aktarması bekleniyor.


www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

    Yazan : Niksar lı 29.1.2016 / 12:32
    Cemalettin bey devamlı akp nin haberlerini yapiyosun neden tokat yolunun hberini yapmiyosun 2016 yili sonu itibari ile bitmesi gereken yolun daha ucte biri yapilmis ve yolda yapim tamamen durmus vaziyettedir tokat ta bu yola sahip cikacak hic bir adam kalmadimi cemalettin bey sendemi herseye eyvallah demeye basladin ne yazikki basta niksar sonra tokat sahipsizdir

Diğer Haberler