ALPAY: 'Şiddete Karşı Toplumsal Mücadele Şart'

https://www.niksaracicek.com

19.12.2017 - 16:58   /   Okunma Sayısı: 3485

  

 

  Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Adayı ve Tokat İl Başkanı gazeteci yazar Hüseyin Alpay, İzmir'in Ödemiş ilçesinde Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen'in öğrencisi tarafından tüfekle vurularak öldürülmesini üzüntüyle karşıladıklarını belirterek, şiddete karşı topyekun bir mücadele içinde olunması ve siyasette kullanılan dil başta olmak üzere, şiddeti çağrıştıran her türlü argümandan uzak durulmasının ivedilikle sağlanması gerektiğini söyledi.
  Hüseyin Alpay, İzmir'in Ödemiş ilçesinde Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü 
Ayhan Kökmen'in öğrencisi tarafından tüfekle vurularak öldürülmesi üzerine yazılı bir açıklama yayımladı. 
    Alpay açıklamasında okullarda artan şiddet olaylarını daha 1 ay önce gündeme taşıdıklarını hatırlatarak, "Maalesef bitmeyen ve sürekli bir şekilde artan bu şiddet ortamı, bir okul müdürümüzü de aramızdan almıştır. Ailesi başta olmak üzere eğitim camiamıza başsağlığı dileklerimizi iletiyorum." dedi.
    Okullarda yaşanan şiddetin önüne geçilmesinin şart olduğunu belirten DSP Genel Başkan Adayı ve Tokat İl Başkanı gazeteci yazar Hüseyin Alpay, okul güvenliklerinin özel kolluk güçleri yerine, önceden olduğu gibi polisler tarafından sağlanmasını istedi. Türkiye'deki şiddet olaylarının artarak devam etmesinin toplumun değerlerinde tahrifat yaptığına dikkat çeken Başkan Alpay, şiddete karşı kamu spotları ve kanaat önderlerinin çağrılarıyla topyekun bir mücadele içerisinde olunması gerektiğini kaydetti.
    "Şiddeti çağrıştıran siyaset dilinden vazgeçilmeli"Türkiye'nin toplum olarak şiddet ortamına sürüklendiğini savunan Alpay, "Bu şiddet ortamında öğretmenler, sağlık çalışanları, öğrenciler ve kadınlar başta olmak üzere birçok kesim mağdur olmaktadır. Şiddeti çağrıştıran siyaset dili başta olmak üzere bütün sivil toplum örgütleri el birliği ile toplumu şiddetten arındırmalıdır." ifadelerini kullandı. 
   Toplumun bütün kesimlerinin şiddetten nasiplendiğinin altını çizen DSP Genel Başkan Adayı ve Tokat İl Başkanı gazeteci yazar Hüseyin Alpay, şiddeti özendiren her türlü argümandan uzak durulması gerektiğini sözlerine ekledi.


www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu Habere Ait Yorum Bulunmuyor...

Diğer Haberler