BAŞÇİFTLİK KAR ŞENLİKLERİ YAPILDI

https://www.niksaracicek.comBaşçiftlik Kar Şenlikleri yapıldı.

29.1.2018 - 10:01   /   Okunma Sayısı: 519

  

         Başçiftlik'in 1780 m yüksekliğindeki Somun Tepesinde yapılan kar şenliklerine Milli Savunma Komisyon Başkanı Tokat Milletvekili Av. Yusuf Beyazıt, Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Tokat İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan, Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan,Başçiftlik Kaymakamı Mesut Tabakçıoğlu, Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tunçel ile birlikte bir çok daire amiri ve vatandaşlar katıldı.

         Başçiftlik Kar Şenliklerinde Afrin Operasyonuna destek ve şehitlerimizi anmak için Türk Bayrakları ile gösteri yapıldı. Ardından Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tunçel kısa bir selamlama konuşması yaptıktan sonra konuşmasını yapmak üzere Milli Savunma Komisyon Başkanı Tokat Milletvekili Av. Yusuf Beyazıt kürsüye davet edildi. Yusuf Beyazıt  4. Kar Şenliklerinde bulunmaktan mutlu olduğunu dile getirerek konuşmasına; '' Milli Savunma Komisyon Başkanı olarak Ukrayna'da önemli görüşmelerde bulunduk, önemli toplantılar yaptık. Ülkemizin Afrin Bölgesinde yaptıkları Zeytin Dalı Operasyonunu desteklediklerini ve yakından takip ettiklerini ilettiler. Kendi savunma sanayimizi geliştirdik, daha da geliştirmeye devam edeceğiz. Afrin Zeytin Dalı operasyonunda kullandığımız silahların %80'ı kendi yerli üretimimiz savunma sanayimizdeki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye kendi insansız hava uçakları, kendi helikopterlerini kendi piyade tüfeklerini üretiyor yaptığımız görüşmeler  savunma sanayimizin %100'ünü yerli yapacağız. Diğer yandan komşularımız zulüm içerisindeyken hiç bir şey yapmadan duramazdık. Suriye sınırında bir tek terör örgütü kalmayana kadar operasyonlarımız devam edecek. Burada Başçiftlik Yaylasında gençlerimizin düzenlemiş olduğu Afrin'deki Zeytin Dalı operasyonuna destek amaçlı gösteriden dolayı teşekkür ediyorum'' dedi.

 Ardından Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman konuşmasını yapmak üzere davet edildi. Tokat Valisi Ömer Toraman Konuşmasında, '' Başçiftlik yazın ayrı güzel kışın ayrı güzel.Yeşil Niksar'ımızdan geliyorum; 300 rakımlı Yeşil Niksar'dan 1200 rakımlı Başçiftlik'te Kar Şenliklerine katılmak ve sizinle beraber olmaktan mutluluk duydum. Tokat'ta kış turizminin önünü açacak nitelikte olan Kayak Merkezi Tokat'lı insanların haftanın stresini atmak için güzel bir yer. Biz de gerek İl Özel İdare gerekse Valilik olarak buraya yapılan yatırımı daha da geliştirmek için çalışmalarımız sürecek'' dedi. Vali Toraman'ın konuşmasının ardından Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu kısa bir selamlama konuşması yaptı.  Protokol konuşmalarının ardından Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tunçel tarafından protokol mensuplarına plaket takdimi yapıldı.

      Somun Tepesinde bulunan kayak Merkezinde Milli Savunma Komisyon Başkanı Tokat Milletvekili Av. Yusuf Beyazıt Başçiftlik yöresine özgü ipli kayak takımları ile kayak yaptı. Tokat Valisi Ömer Toraman ve diğer protokol kızaklarla kayak merkezinin açılışını yaptılar.

      Program Başçiftlik Meydanında yapılan yürüyüş ile son buldu.www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu Habere Ait Yorum Bulunmuyor...

Diğer Haberler

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR