BAŞKAN ADAYI HACI AKDEMİR VE YÖNETİM KURULUNDAN GAZETEMİZE ZİYARET

https://www.niksaracicek.com

2.3.2018 - 16:24   /   Okunma Sayısı: 846

  

Niksar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan adayı Hacı Akdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri Cezmi Yıldırım, Mehmet Doğan, Vatan Şeker, Ahmet Pişkin  Nurhan Almak, Şengül Özdemir, Yakup Uçar, Ümit Karaman Gazetemizi ziyaret etti.

Niksar Esnaf Sanatkarlar Odası Başkan Adayı olan Hacı Akdemir  Gazetemiz Sahibi Cemalettin Bilgin ile yaptığı sohbette Yönetim kurulu ile beraber Esnafları ziyaret ederek yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdiklerini ve Esnafların sorunlarını dinleyip çözüm odaklı çalışmalar yapacakların dan bahseden Başkan adayı Hacı Akdemir konuşmasında’’ Sayın Cemalettin bey  ne güzel Esnaf ziyaretine çıkan şu anki mevcut Yönetim kurulu Sorunları yerinde görmek için gerektiğinde çözüm üretmek için gayret sarf edeceklerini söylüyorlar peki bunca sene  yapılması gerekli görevlerini karşısına yeni bir Yönetim adayı çıkınca mı hatırladılar biz çıkana kadar neredeydiler.

    Bu dertler  yeni YÖNETİM aday olunca mı ortaya çıktı. Esnafın kapısını bir kez bile çalmayan başkan ve yönetimi bugün mü uyandı. iddia ediyoruz Esnafın mevcut sorunlarını çözmek için var gücümüzle 16 yılda yapmadıklarını 16 ayda yapmaya çalışacağız. ( Çalışacağız diyorlar bu var olan gücünüzü bunca sene niye kullanmadınız da karşınıza aday çıkınca mı bu gücünüzü kullanacağınızı söylüyorsunuz yaptıklarınız değil yapamadıklarınızı mı yapacaksınız )

      ‘’AYNASI İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ’’

     Biz yeni yönetim aday olmakla hazırcı yönetimi bedavadan belediyeden duyuruyla esnaf odası başkanlığı seçimini duyurup peşinden kimsenin gelmediği katılım sağlanamayıp kendi yönetim kurulu oylarıyla yönetim seçilip birbirlerini ağırladıkları esnaf odası seçiminden kurtarıp esnafın kapı, kapı ziyaret edildiği seçimin olduğu ve bu seçimin kendisi için önemli olduğunu öneminin anlatıldığı bir seçim olacağını söylüyoruz.

  Esnaf kardeşim senin borcun olduğunda telefon mesajıyla defalarca  borcunu hatırlatan mevcut yönetim neden  ‘’SENİN’’ seçme ve seçilme hakkın olduğunu hatırlatmıyor.

    Oda yönetiminin onun başındakilerin ‘’AMİR MÜDÜR BAŞKAN’’ değil onun dertleriyle dertlenen onun sorunlarına çözüm arayan ve odaya gittiğinde de odanın sahibi gibi karşılanan ve odadakilerin hizmet için orada bulunduklarını esnafa hissettiren bir yönetim bulunması gerektiğini bütün esnafa bunun böyle olması içinde ‘’YENİ YÖNETİM’’ olarak biz yerine getireceğimizi esnaf arkadaşlarımıza  taahhüt ediyor anlatıyoruz.

    Gittiğimiz her yerde de esnafımızın biz oda seçimlerinde ‘’BİZ OYMU KULLANACAĞIZ BİZİM OY HAKKIMIZ VARMIKİ DİYE SORUYORLAR‘’ bugüne kadar esnaf arkadaşlarımız bu konuda bilgilendirmeden kapılarına gidilip oy istenilmeden oylarına ihtiyaç duyulmadan seçimler yapılmış.

    Artık bu bedavadan emek sarf edilmeden esnafı haberdar etmeden seçim kazanmalarına son. Herkes alın teriyle esnafını ziyaret edecek kendini anlatacak geçmiş dönemin hesabını verecek  yapacaklarını anlatacak yaptıklarıyla öğünecek. Sadece karşısına rakip çıkınca esnafı hatırlamayacak esnafa ölüsünde, dirisinde, hastasında yanında kısaca iyi ve kötü gününde yanında olacak bir yönetim seçmeye davet ediyoruz.

    Biz yeni yönetim olarak aday olduk esnafımızı yerinde ziyaret edeceğimiz dertleriyle dertleneceğimize odaya geldiğinde kapıya sadece oda aidatını vermek zorunda olan bir kişi borçlu gelmiş muamelesi göstermeyeceğimize oda aidatlarında oda kayıt belgesi imza sürgüsü verilirken hiçbir zorluğun gösterilmeyeceğine ‘’YAŞLI ESNAFLARIMIZIN’’ git şunu getir şunu fotokopi çektir diye odadan geri yollanmayacağını işlerin bir zat oda görevlileri tarafından odada yapılmasını sağlayacağımıza söz veriyoruz.

    Esnafın odanın patronu olduğunu hissettireceğiz Söz veriyoruz bizimde bu sözleri yerine getireceğimizin teminatı biz aday olduktan sonra mevcut yönetim bile çalışmaya sizleri ziyaret etmeye yapacaklarını yani bugüne kadar yapmadıklarını anlatmaya başladı bizler yeni yönetim olarak daha yönetime seçilmeden başarıya ulaştığımızı sizlerde net olarak görüyorsunuz.

    Bizleri yalnız bırakmayacağınıza inancımız tamdır Allah yar ve yardımcımız olsun.

10 MART 2018  CUMARTESİ GÜNÜ TİCARET VE SANAİ ODASI TOPLANTI SALONUNDA SEÇİMİMİZ OLACAKTIR.

Şimdiden hepinize ‘’ODANIZA’’ sahip çıkmaya gerçek sahipleri bu konuda hassasiyet göstereceğinizi biliyor ve artık diyoruz ki ‘’ESNAF VE SANATKARLAR ODASI ESNAFINDIR’’ Birilerini babasının malı gibi kullandığı kurum değildir.

‘’ SALTANATA SON! ESNAFA ESNAF GEREK’’ diyerek  Daha sonrasında  Başkan adayı Hacı AKDEMİR ve yönetim kurulu arkadaşlarımla hepinize saygı ve sevgiler sunuyor Allah’ın selamı ve bereketi üzerinize olsun.’’ dedi ardından Gazetemiz sahibi Cemalettin Bilgin ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek’’ Sivil Toplum Kuruluşlarımızın çözüm odaklı çalışmaları gerek esnaf için gerekse Niksar için çok önemli size ve yönetiminize çalışmalarınızda başarılar dilerim’’ dedi.


www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

    Yazan : Niksar'a selam 4.3.2018 / 10:49
    BÜYÜK CESARET ÖRNEĞİ KÜÇÜK ESNAFIN TOPLANIP NİKSARA SAHİP ÇIKMAK İÇİN MÜCADELESİ SESİNİ DUYURMA ÖRNEĞİ? PSİKOLOJİK BASKIDAN KURTULMA ÖRNEĞİ? DÜN ARKADAŞLA KONUŞTUK BU YÖNETİME GİRMEYİ DÜŞÜNMÜŞ AMA SEN KÜÇÜK ESNAFSIN EZİLİRSİN DEMİŞLER ODA EKMEK PARASI İÇİN KATILAMAMIŞ AMA ÇOK ÜZÜLMÜŞTÜ BAZI ŞEYLERİ? ŞİMDİ YAPMAZSANIZ BİZİM GİBİ İSTANBULA GELİP FABRİKA KÖŞELERİ?NDE SÜRÜNÜRSÜNÜZ BİRLİK OLUN BERABER OLUN İNŞAALLAH KAZANIRSINIZ KAZANAMAZSANIZ ÜZÜLMEYİN SİZ KÜÇÜK ESNAFIN SESİ OLARAK ÇIKMIŞSINIZ BUNDAN SONRA KOLTUKTA ÖYLE YATARAK İŞ YAPAMAYACAKLAR KÜÇÜK ESNAF GEÇMİŞ 10-15YILIN HESABINI SORACAKTIR BEN BUNA İNANIYORUM BENİM ÇOCUKLARIM NEDN İSTANBULA GELDİK BABA DİYE SORUYORLAR CEVAP VEREMİYORUM SİZDE BU DURUMA DÜŞMEMEK İÇİN MÜCADELE EDİN HERŞEY NİKSAR İÇİN

Diğer Haberler

  • 12-18 Mart 2018 Pulmoner Rehabilitasyon Haftası

    T.C. Sağlık Bakanlığı, Türk Toraks Derneği, GARD Türkiye (Kronik Havayolu Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı) kapsamında her yıl Pulmoner Rehabilitasyon Haftası etkinlikl...

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR