BELEDİYE GERİ DÖNÜŞÜM İÇİN ATIK TOPLUYOR

https://www.niksaracicek.comNiksar Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nce ; şehrimizde ambalaj atıklarının toplanması devam etmekte.

12.8.2015 - 17:19   /   Okunma Sayısı: 1749

  

Niksar Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nce ; şehrimizde ambalaj atıklarının toplanması devam etmekte.

         İlgili yönetmelik kapsamında Niksar sınırları içerisindeki ambalaj atıklarının toplanıp geri kazanımı işi devam etmekte. Yapılan çalışmalar sonucunda geri kazanım oranı her geçen gün artmakta olduğu söyleniyor.

         Evinizde, işyerinizde biriktirdiğiniz ambalaj atıklarının alınması için Niksar Belediyesi'ne ulaşabilirsiniz.

         Atıkların toplanması ve geri dönüşümü oluşan çöp miktarını azaltmak, enerji tasarrufu sağlamak, doğal kaynaklarımızı çevreyi korumak, küresel ısınmayı yavaşlatmak için son derece önemlidir.

         Geri dönüşüm için biriktirebileceğiniz atıklar gazete ve dergiler, kağıt ve karton ambalajlar, mukavva kutular, kağıt torbalar, karton içecek kutuları, kullanılmış defterler ve kitaplar, su ve meşrubat ambalajları, sıvı yağ ambalajları, şampuan ve deterjan kutuları, kullanılmış plastik ev eşyaları (leğen, bulaşıklık, naylon kaplar vs),

yoğurt ve margarin kapları, plastik bidonlar, su ve meşrubat şişeleri, reçel, konserve, sos kavanozları, bardak, sürahi, metal içecek kutuları, yağ tenekeleri ve diğer tenekeler, konserve ve salça kutuları, metal mutfak gereçleri, vs. gibi atıklardır.

         Ülke ekonomisine değer katmak için siz de ambalaj atıklarını çöpe atmayın, geri kazandırın.


www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu Habere Ait Yorum Bulunmuyor...

Diğer Haberler