BİLDİKLERİ YERE KADAR GİTSİNLER

https://www.niksaracicek.comTBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, Avusturya'nın silah ambargosunu ve Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye ile müzakerelerini geçici olarak dondurulmasına ilişkin kararını değerlendirdi.

29.11.2016 - 12:44   /   Okunma Sayısı: 2340

  

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, Avusturya'nın silah ambargosunu ve Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye ile müzakerelerini  geçici olarak dondurulmasına ilişkin kararını değerlendirdi.

Beyazıt her iki karar için de, "Bildikleri yere kadar gitsinler, bildiklerini okusunlar. Bunlar bizi daha fazla kamçılar" dedi.. Avusturya'dan sadece tabanca alındığını belirtirken, yerli savunma sanayi üretiminin artışına işaret eden Beyazıt, AB'nin zaten kendi içinde dağılma eğilimine girdiğini, son kararla ölüm fermanını imzaladığını belirtti

ŞOVENİZM TREND KAZANDI

"Türkiye'de ve dünyada bazı gelişmeler var. Bunları  birlikte değerlendirmek lazım. ABD'de seçim yapıldı. Kendi eksenleri içinde bir değişim yaşıyorlar, çıkış noktası bulmaya çalışıyorlar.Diyen Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt “AB ülkeleri arasında da eleştiriler çıkmaya başladı. Nüfusun ihtiyarlamasıyla birlikte çıkmaza girdiklerini fark ettiler. İngiltere birlikten ayrılma iradesi sergiledi. Sağ, ırkçılığa varan şovenizm,ve milliyetçilik hızlı bir trend kazandı, artış gösterdi. Amerika seçimleri de bu noktada değerlendirilmeli. Ukrayna krizi ile birlikte Rusya ile ilişkilerede farklı bir bakış açısı gelmeye başladı. Irak ve Suriye gözleri bu bölgeye çevirdi.”diyen Beyazıt “15 Temmuz öncesinde de Avrupa'da ve dünyada bir algı yönetimi yapıldı. Türkiye'deki siyasi iktidara Cumhurbaşkanına yönelik yalan yanlış haberler yayılmaya başlandı”.dedi.

PKK VE FETÖ UZANTILARI

PKK ve Fetö uzantılarınında bu algı yönetiminde etkili olduğunu ifade eden  Tokat Milletvekili Av.Yusuf Beyazıt “Türkiye'den kaçan terör örgütü uzantıları bunda etkili oldu. PKK ve FETÖ uzantıları özellikle sanal medyayı kullanarak yoğun şekilde Türkiye aleyhine propaganda yapıyorlar. 15 Temmuz sonrasında , milli iradenin yanında olması gereken ülkelerin temsilcileri değişik bir propaganda içine girdiler Bu konuda sessiz kalmayı yeğlediler. Hatta o gece cumhurbaşkanımızın  başka bir ülkeye kaçmaya hazırlandığı yolunda sanal medyada haberler yaydılar.. Cumhurbaşkanımız kefenini giymiş, silahların altındaki İstanbul'a uçarken böyle haberler yapmaktan imtina etmediler. Avrupa ve Amerika'dan bizi destekleyenler de desteklerini gür bir sesle yapamadılar..Ancak Türkiye'de farklı partilerin, devletin birliği milletin varlığı noktasındaki dayanışması bir destan yazdı. Dünyaya demokrasi dersi verildi. Milletin canı pahasına bir mücadele vermesi takdire şayandır.” Diyen Beyazıt “Türkiye nin bir Irak, Suriye, Mısır, Libya olmasını isteyenleri  Türkiye'de ki , siyasetten de önde aklı selim hareket mahcup etti.”dedi.

HİÇ BİR GEÇERLİLİĞİ YOK

 Avusturya nın almış olduğu silah ambargosu kararınıda değerlendiren TBMM Savunma komisyon başkanı Av. Yusuf Beyazıt “Avusturya da öteden beri Türkiye ile ilişkilerinde farklı bir yön izledi. Havaalanlarında 'Türkiye'ye gidilmesin' ilanları, ırkçı söylemler yayılmaya başladı.

Aldıkları kararın hiç bir geçerliliği yoktur. Türkiye AK Parti iktidarında milli savunma sanayi, harp sanayisi noktasında kendi silahlarını yapma konusunda büyük mesafeler  aldı.Bu konuda Altay tankları en önemli projelerden biridir. İnsansız hava araçları yapıyoruz. Kendi uydumuzu gönderiyoruz. Savaş uçakları yapacağız. İngiltere, 'ortak yapalım' teklifi getiriyor.Avusturya dan Savunma sanayi noktasında küçük bir alım var, o da tabanca. Altında yatan olay şu; Biz kendi tabancalarımızı dünya standartlarında geliştirdik. Daha fazla mermi atan tabancalar yaptık.  Zaten onlardan tabanca alma durumumuz da ortadan kalktı “dedi. “Bu olay gösterdi ki savunma sanayide dışa bağımlı olmayacak şekilde daha sıkı çalışmamız gerekiyor.Biz zaten onlardan ağır bir silah almıyoruz. Bildikleri yere kadar gitsinler, bildiklerini okusunlar. Bunlar bizi daha fazla kamçılar. Türkiye'den silah alma talepleri var. Bu klasik bir Avrupa uyanıklığı, öne geçme hadisesi.”dedi.

AP KARARI: ÖLÜM FERMANLARINI İMZALIYORLAR

Avrupa Parlemantosu nun Türkiye nin  AB  üyelik başvurusunu askıya alınması kararınada tepkilerini dile getiren Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt “Türkiye OHAL ilan etti diye müzakereleri dondurma kararI Aldılar. 'Niye PKK ve FETÖ ile mücadele ediyorsunuz' diyorlar. Ne kadar terör örgütü varsa hepsiyle mücadele edeceğiz. AB terör konusunda samimi değil. Bu kararları da ayıpla karşılanacaktır. Bunların art niyetli tutumları, terörü meşru gören tutumları, Türkiye'nin cesaretini kıramaz. Bir terörist kalmayana kadar terörle mücadeleye sonuna kadar devam ettireceğiz.”dedi. “Şimdi biz taarruzdayız. O nedenle Suriye'deyiz. Terörist hareketleri yerinde boğmak için. Fırat Kalkanı operasyonu da samimi ülkeleri ortaya çıkardı. Türkiye her türlü terör örgütüne karşı mücadele verdiğini gösterdi. Milli birlik ve bütünlüğümüz de perçinlendi.” Diyen Beyazıt “Ancak batı ülkelerinin ne kadar samimi oldukları da görüldü. DAEŞ ile mücadele ettiğini söyleyen ülkelerin ikircikli tavırları ortaya çıktı. Bildikleri yere kadar gitsinler. Zaten dağılıyorlar. Ölüm fermanlarını, yokoluş fermanlarını imzalıyorlar. Kendi içinde bitmiş bir yapının iflası. Bizim tabi ki yüzümüz batıya dönük. Atatürk'ün muasır medeniyet seviyesi hedefi doğrultusunda Yurtta Sulh Cihanda Sulh sözü çerçevesinde gayretlerimize devam edeceğiz.”dedi..


www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu Habere Ait Yorum Bulunmuyor...

Diğer Haberler

  • 12-18 Mart 2018 Pulmoner Rehabilitasyon Haftası

    T.C. Sağlık Bakanlığı, Türk Toraks Derneği, GARD Türkiye (Kronik Havayolu Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı) kapsamında her yıl Pulmoner Rehabilitasyon Haftası etkinlikl...

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR