BİLİM VE TARİH İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ’NDE BULUŞUYOR ULUSLARARASI 35. BİLİM ALETLERİ SEMPOZYUMU İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ’NDE BAŞLIYOR

https://www.niksaracicek.com“Uluslararası 35. Bilim Aletleri” Sempozyumu ve “İstanbul Üniversitesi Koleksiyonlarında Bilimsel Aletler, Yamalar, Baskılar” Sergisi, 26 Eylül 2016 tarihinde İstanbul Üniversitesi II. Bayezid Türk Hamam Kültürü Müzesi’nde düzenlenecek törenle açılıyor. Tören, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’ın katılımları ile gerçekleştirilecek.

24.09.2016 - 16:12   /   Okunma Sayısı: 2565

  

“Uluslararası 35. Bilim Aletleri” Sempozyumu ve “İstanbul Üniversitesi Koleksiyonlarında Bilimsel Aletler, Yamalar, Baskılar” Sergisi, 26 Eylül 2016 tarihinde İstanbul Üniversitesi II. Bayezid Türk Hamam Kültürü Müzesi’nde düzenlenecek törenle açılıyor. Tören, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’ın katılımları ile gerçekleştirilecek.

İÜ Edebiyat Fakültesi Bilim Tarihi Bölümü ile Uluslararası Bilim ve Teknoloji Tarihi ve Felsefesi Birliği Bilim Aletleri Komisyonu’nun ortaklaşa düzenlediği Uluslararası 35. Bilim Aletleri Sempozyumu, 26-30 Eylül 2016 tarihleri arasında İÜ Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Sempozyumun teması “Doğu İle Batı Arasında Bilim Aletleri” olacak. Bilimsel aletlerin tarihi konusunda uzman çok sayıda bilim adamının katılacağı bu sempozyum çerçevesinde, İstanbul Üniversitesi koleksiyonlarında bulunan önemli bilim yazmalarını ve bilim aletlerini tanıtmak amacıyla “İstanbul Üniversitesi Koleksiyonlarında Bilimsel Aletler, Yamalar, Baskılar” başlıklı bir de sergi düzenlenecek. Sergide, İÜ Nadir Eserler Kütüphanesi’ndeki bilim yazma ve baskılarından bir seçki ile İÜ Fen ve Mühendislik Fakültelerinde bulunan bilimsel aletlerden örnekler sergilenecek.

“İstanbul Üniversitesi Koleksiyonlarında Bilimsel Aletler, Yamalar, Baskılar” Sergisi 26 Eylül-26 Aralık 2016 tarihleri arasında II. Bayezid Türk Hamam Kültürü Müzesi’nde sergilenecek.


www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu Habere Ait Yorum Bulunmuyor...

Diğer Haberler

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR