ÇERÇÖP


Zeynep BOYNUDELİK

E-Posta :
Okunma Sayısı : 1950
Tarihi : 29 Ağustos 2015 - 02:54

Her yanı  yosun tutmuş, yıkık duvarlarından otlar sarkmış harabeler gibi gönlüm. Ne zaman ki heves ve arzuların elinde oyuncak oldu ömrüm; tutku ve hırsım çekti aldı hayatın iplerini benden.

         BEN, BENDEN UZAKTA BİR HİÇ OLDUM. Zaten bir HİÇ değil miydim? İki damlacık sudan var etmeseydi yaradan.

         Her şeyi yaratan Mutlak saltanatın sultanı, "Ben yaptım" yerine "BİZ YAPTIK" ifadesini kullanırken, benim gibi bir hiçin "Ben yaptım" büyüklenmesine girmesi ve yüceltilme beklemesi ne kadar nankörlük ve ne kadar haysiyetsizlik değil mi?

         Değil mi ki; yüzlerce şehit vermiş bir savaşın galibiyetini üzerine övgüyle alan ve 'Ben kazandım' diyen komutandaki acizlik şehit yakınlarının kanını beyninden fışkırtır. kainatın sahibiyle boy ölçüşmek, mutlak saltanatta pay sahibi olmayı hedeflemek demek.      

         Syrus'u hiç sevmemiştim gençliğimde. Çünkü, "Yoksul çok şey ister, hırslı ise her şeyi." sözünü okuduğumda gocunmuştum. Çünkü yaram vardı. Şimdi hak veriyorum. Yaralarım sızlıyor şu an, canım yanıyor! O hırsla elde ettiğim her zerreyi, en sevdiklerim sorumsuzca yok ederken, ben sadece seyrediyorum.

         BEDEL VERMEDEN HARCAMAK NE KADAR DA KOLAYMIŞ MEĞER! Onları anlıyorum; nereden geldi, nasıl geldi sormadan tüketiyorlar. Tıpkı diğer mirasyediler gibi. Ya ben... Kendi ömrümü yemişim. En gerçek bir mirasyedi gibi. Neden, nasıl, niçin demeden. Her gece mutlaka uyanacakmış gibi uyumuş, hiç ölmeyecekmiş gibi yeni bir güne hırsla başlamışım. Ekmek kavgası diye atılmışım hayata. Değirmende öğütülen ömrümü hiç fark etmemişim. Uğruna bir ömür adanmış sermayenin muhasebesine oturduğumda koca bir boşluk, koca bir hiçlik görüyorum. Hangi yoldan gidersen git, sonu ÖLÜM TABELASINA çıkıyor.

         Her yanı yosun tutmuş harabeler gibi gönlüm. Takati kalmamış yorgun, susuz dudaklarımla KEHF suresinin 45. ayetini fısıldıyorum: "ONLARA DÜNYA HAYATI MİSALİNİN TIPKI ŞÖYLE OLDUĞUNU ANLAT: 'O GÖKTEN İNDİRDİĞİMİZ BİR SU GİBİDİR Kİ ONUNLA YERYÜZÜNDE YETİŞEN BİTKİLER (BÜYÜYÜP) BİRBİRİNE KARIŞIR, AMA SONUNDA RÜZGARIN SAVURACAĞI ÇERÇÖPE DÖNER.' ALLAH HER ŞEYİN ÜSTÜNDE BİR KUDRETE SAHİP OLANDIR."

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı.

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR