CHP’Lİ DURMAZ: “MUHTARLARIMIZ DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞIDIR”

https://www.niksaracicek.comCumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili Kadim Durmaz 19 Ekim Muhtarlar günü münasebetiyle bir açıklama yaptı.

19.10.2017 - 11:36   /   Okunma Sayısı: 555

  Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili Kadim Durmaz 19 Ekim Muhtarlar günü münasebetiyle bir açıklama yaptı. Açıklamasında Muhtarlarımızın her biri çalışma arkadaşımızdır diyen Durmaz; “Muhtarlarımız demokrasinin temel taşıdır. Bulundukları mahalle veya köyde devletimizin bütün kurumlarını temsil etmektedir” dedi.

Milletvekili Durmaz açıklamasının devamında;

Muhtarlarımız 188 yıldır faaliyetlerini sürdürmektedir. Bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında devleti temsil gibi önemli bir görevi yerine getirmektedirler.

Muhtarlarımız kamu kaynaklarının eksiksiz ve eşit paylaşımla aktarılması için, 7 gün 24 saat görevi başında azimle çalışmaktadırlar.

Ülkemizin ve Tokat’ımızın sorunlarını, ortak akıl ve barışçıl bir anlayışla bizlere ileten muhtarlarımızın, kentlerimizin gelişmesinde ki katkıları büyüktür.

Muhtarlarımızın özverili ve fedakarca çalışmalarının farkındayız ve buna uygun iyileştirmeleri hızla hayata geçirmek zorundayız. Vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının Muhtarlıklarımız olduğunu unutmamalıyız.

Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun da ifade ettiği gibi muhtarlarımızın gerek özlük haklarında gerek çalışma koşullarında düzenlemeler yapılması öncelikli ve en önemli görevimizdir. Türkiye Büyük Millet Meclisinde muhtarlarımızın lehine yapılacak her türlü yasal düzenlemeye destek vermeye de hazırız.

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimiz ve devletimiz arasında bir köprü vazifesi gören, kamu hizmetinin köylerimize ve mahallelerimize hızlı ve etkin bir şekilde ulaşmasında en önemli etkenlerden biri olan, bizlerin de çalışma arkadaşları başta Tokatlı Muhtarlarımız olmak üzere, tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum” dedi.


www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu Habere Ait Yorum Bulunmuyor...

Diğer Haberler

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR