CUMHURİYET HALK PARTİSİ'NİN 94. YILI KUTLANDI

https://www.niksaracicek.comCumhuriyet Halk Parti'si Niksar İlçe Başkanlığı'nda 94. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı.

11.9.2017 - 08:39   /   Okunma Sayısı: 700

  

Cumhuriyet Halk Partisi Niksar İlçe Başkanlığı'nda 94. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı.

CHP Niksar İlçe Başkanlığı'nda gerçekleşen kutlama programına Niksar  Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Fatma Çobanoğlu, CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Yapılan  kutlama programında Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Zafer Başar konuşma yaptı. Başar konuşmasında " Cumhuriyet Halk Partisi 94. kuruluş yıl dönümü yani 94 sene evvel Gazi Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyet Halk Partisi'ni kendi elleri ile kurmuş , 94 Yıldır bu memlekete hizmet ediyoruz. Çoğu zaman Muhalefetlik yaptı çoğu zamanda destan yazan işler yaptı. 
          Ben her zaman şunu söylerim bu 94 yıl içerisinde uzun süre muhalefette kalmış parti halen Türk Milleti'nin en az % 25’ini temsil ediyor. Düşünebiliyor musunuz? 94 Yıldır eziyet çekmiş, 94 yıldır dayak yemiş, 94 yıldır tomalardan sular gazlar yemiş, iş yerleri kapatılmış, fabrikaları kapatılmış, sindirilmek istenmiş çoluğu çocuğu işe alınmamış her türlü meşakkatle yoğurulmuş bir parti halen ayakta dimdik duruyor ve cumhuriyetimizin  teminatıdır bu çok önemli bir şeydir. 
        Bu memlekette Doğruyol Partisi de kuruldu, Adalet Partisi de kuruldu. Anavatan Partisi de kuruldu, bir çok siyası partiler kuruldu. 10 sene yaşadılar ,15 sene yaşadılar şimdi esamileri yok,niye bir doktrinleri yok! Bir kumaşları yoktu amaç Para idi amaç iş idi amaç aş idi ben çoluğumu çocuğumu nasıl işe sokarım, ben oradan nasıl teşvik alırım, bana nasıl bir devlet  yardım eder mesele buydu. Ne oldu ya  bu gün Anavatan Partisi'nin tabelası bile yok bu gün Doğruyol Partisi'nin esamisi bile yok. Bu kurulan partilerin içerisinde  çok iyi değerli insanlarda vardı ama kendi çıkarlarını düşünen insanlar yüzünden bu değerli insanlarda silindi. 
        Bizim gibi bizim Cumhuriyet Halk Partimiz gibi hiç kimse düşünmedi, hiç kimse bizim Cumhuriyet Halk Partisi'ne gönül verdiğimiz gibi vermedi. Düşünebiliyor musunuz? 50 – 60 yıldır biz hala buralarda toplanabiliyoruz halen mitingler yapabiliyoruz halen panellerde açık oturumlarda gümbür gümbür konuşabiliyoruz. Niye doğruluğumuzdan ve çizgimizden şaşmadığımız için.Böyle bir partinin üyesi olmaktan gurur duyuyorum.Zannediyorum hepinizde gurur duyarsınız.
        Şimdi iş geldi dolaştı geldi 2019 seçimlerine, 2019' da biliyorsunuz çok önemli bir seçim var.İlk önce bir yerel seçim ve yerel seçimde ilk önce şöyle bir nabız yoklama var; millet ne diyor meselesi var, daha sonra da bir genel seçim var.Genel seçimi söylemeye lüzum yok.
        2019 genel seçimlerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafı kazanırsa ne olacağı belli buradaki o meşhur 49’luk oy oranı alan halk kazanırsa ne olacağı belli demokrasi mi diktatörlük mü meselesi var bunun için yine burada aktif rol oynayan yine o beğenmedikleri dil uzattıkları CHP olacaktır. Yine ben inanıyorum ki milletimiz sağduyulu davranacak ve 2019 seçimlerinde demokrasiyi bırakmayacak.
       Şunu da unutmayalım bir de parti kuruluyor; Sayın Meral AKŞENER tarafından sağ temaslı bir parti, açıklamalarına göre Eylül ayında kuracaklarını söylemişlerdi. Hepiniz de takip ediyorsunuz ben seçimlerin 2019 yılına kalacağını zannetmiyorum benim naçizane düşüncem şimdi Meral Hanım biraz kendi sahasında yanındaki kurmayları ve çevresindeki insanlar ile gümbür gümbür geliyor.          Meral Akşener’in kurduğu parti eğer ki Ak Parti'ye zarar verecekse seçimler 2019’a dahi kalmaz diyorum.Onun için biz 2019 ‘a göre değil her an seçim olacakmış gibi çalışıyoruz. Bu düşünceler ile ben 94 yıllık büyük bir çınarın dalı, bir üyesi, bir ilçe başkanı olmaktan CHP kökenli bir aileden geldiğimden dolayı kendimi çok şanslı hissediyorum.Hepinizde babalarınız dedeleriniz yıllarca Cumhuriyet Halk Partisi'ne hizmet etmiş, emek vermiş insanların evlatlarısınız.Ben bunu biliyorum ve böyle bir partinin mensubu olmaktan hepiniz adına gurur duyuyorum. 
     94. Yıl Kutlama Programımıza da katıldığınız için teşekkür ediyorum’’ dedi. 

Sonra Kadın kolları tarafından CHP kuruluş yıl dönümü pastası kesilip misafirlere ikram edildi.


www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu Habere Ait Yorum Bulunmuyor...

Diğer Haberler

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR