DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE BİRLİKTELİK YEMEĞİ DÜZENLENDİ

https://www.niksaracicek.com3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ

4.12.2017 - 15:51   /   Okunma Sayısı: 443

  

     Vali Dr. Ömer Toraman 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen birliktelik yemeğine katıldı.
 
    Yemek öncesinde kurulan empati parkuruna katılan Vali Toraman tekerlekli sandalye ile yürürken, protokol üyeleri baston parkurunda görme engelli ve empati odasında da şizofren hastası vatandaşların yaşadıklarını tecrübe etti.
 
       Engelli parkurunu tamamlayan Vali Toraman, her ne kadar empati yapmaya çalışılsa da bire bir engelli vatandaşların hissettiklerini yaşamanın çok zor olduğunu söyledi. Vali Toraman, "Ancak engelli vatandaşlarımızın neler hissettiklerine, ne tür zorluklar karşılaştıklarına biraz yaklaşmaya çalıştık. Bu hayatı müştereken paylaşmamız gerekiyor, müştereken yaşıyoruz. Engelli olsun engelsiz olsun hepimiz ortak bir hayat paylaşıyoruz, mekanlarımız ortak. Dolayısıyla bunları tasarlarken de, bunları inşa ederken de kullanırken de bunu gözeterek hareket etmemiz lazım" dedi.
 
      Vali Toraman ve beraberindeki protokol mensupları Dünya Engelliler Günü programı nedeniyle açılan el sanatları sergisini gezdi. Dünya Engelliler Günü yapılan protokol konuşmalarının ardından hazırlanan müzik eğlence programının ardından sona erdi.
 
     Programa Vali Dr. Ömer Toraman’ın yanı sıra CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, protokol mensupları, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.


www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu Habere Ait Yorum Bulunmuyor...

Diğer Haberler

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR