GAZETEMİZ İŞYERİNİ 3 KİŞİ BASKIN YAPARAK TEHDİT ETTİ!!

https://www.niksaracicek.comYEŞİL NİKSAR GAZETESİ VE YÖRENİN SESİ CANİK GAZETELERİNİN HAZIRLANDIĞI İŞYERİ 3 KİŞİ TARAFINDAN BASILARAK GAZETELERİN SAHİBİ CEMALETTİN BİLGİN’İ DARP ETTİLER ÖLÜMLE TEHDİT ETTİLER.

22.8.2017 - 18:20   /   Okunma Sayısı: 3708

  

        YEŞİL NİKSAR GAZETESİ VE YÖRENİN SESİ CANİK GAZETELERİNİN HAZIRLANDIĞI İŞYERİ 3 KİŞİ TARAFINDAN BASILARAK GAZETELERİN SAHİBİ CEMALETTİN BİLGİN’İ DARP ETTİLER ÖLÜMLE TEHDİT ETTİLER.

            SALI GÜNÜ SABAH SAAT 09.30 CİVARINDA GAZETEMİZ SAHİBİ CEMALETTİN BİLGİN GAZETE HABERLERİNİ YAPTIĞI SIRADA İŞYERİNE KÜFÜRLER EDEREK GİREN MEHMET ŞAM İSİMLİ KİŞİ VE YANINDA BULUNAN İKİ KİŞİ İLE BİRLİKTE MEHMET ŞAM İSİMLİ KİŞİ; “BENİMLE İLGİLİ NEDEN HABER YAPIYORSUN LAN, SANA BENİMLE İLGİLİ HABER YAPMAYACAKSIN” DİYEREK TEHDİTLER SAVURMASI ÜZERİNE BİLGİN SEN BENİMLE İLGİLİ HABERİ DANİŞMEN GAZETESİNDE YAPTIRDIĞIN İÇİN BENDE BİZİM YAPTIĞIMIZ HAKLI YAPILAN HABERİN DOĞRU OLDUĞUNU YAZDIM SENİNLE İLGİLİ HABER YAPMAYACAGIMI ZATEN YAZDIM” DEDİĞİNDE, MEHMET ŞAM İSİMLİ KİŞİ; “HABERİ YAYINDAN KALDIRACAKSIN LAN, ŞEREFSİZ, HABERİ KALDIRMAZSAN SENİ ÖLDÜRÜRÜM” DİYEREK FİZİKİ SALDIRIDA BULUNDU, BİLGİNE SALDIRIRKEN YANINDA BULUNAN İKİNCİ ŞAHISTA BİLGİN’E SALDIRARAK DARP ETTİ,  MEHMET ŞAM VE YANINDA BULUNAN KİŞİLER DAKİKALARCA TEHDİTLER SAVURARAK YAPILAN HABERİN KALDIRILMASINI İSTEDİLER.

            BİLGİN YAPILAN HABERİN KALDIRILMAYACAĞINI HİÇ KİMSEYE HAKARET İÇERMEDİĞİNİ SÖYLEDİĞİ HALDE “BU YAZIYI KALDIRMAZSAN SENİ ÖLDÜRECEĞİZ, YA YAZIYI KALDIRACAKSIN YADA SENİ BURADAN ÇIKARTMAYACAĞIZ” DİYEREK DEFALARCA TEHDİT ETTİLER, AYNI ZAMANDA İŞYERİNİ DAĞITARAK TEHDİTLERE DEVAM ETTİLER YAŞANAN ADBEDE  DEVAM EDERKEN OLAY YERİNE POLİS EKİPLERİ GELEREK İŞYERİNİ BASAN KİŞİLERİ POLİS KARAKOLUNA GÖTÜRDÜLER.

            YEŞİL NİKSAR GAZETESİ VE YÖRENİN SESİ CANİK GAZETELERİ OLARAK BUGÜNE KADAR HAK BİLDİĞİNİZ YOLDAN DEVAN EDECEĞİZ. ALLAH’TAN BAŞKA HİÇ BİR GÜÇ BİZLERİ VATAN VE MİLLET SEVGİSİNİ SAVUNMAKTAN ALI KOYAMAZ, HER TÜRLÜ TERÖR ÖRGÜTÜ VE İHANET ŞEBEKELERİ İLE MÜCADELE YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

            YÖRENİN SESİ CANİK GAZETESİ OLARAK GÜNLERDEN BERİ FETO TERÖR ÖRGÜTÜ VE BENZERİ ÖRGÜTLENMELER İLE İLGİLİ HABERLER YAPILDIĞI HALDE YETKİLİLERİN BÜTÜN FERYATLARA RAĞMEN NİKSAR’DA YAŞANAN SÜREÇLERE DUYARSIZ KALMASI BİR YEREL GAZETENİN İŞYERİNİN BASILMASINA NEDEN OLMUŞTUR.

            “NİKSAR’DA İŞLER İYİ GİTMİYOR” FERYATLARINA KULAKLARINI TIKAYANLAR BİR ŞEHİRDE İLLAKİ BİR CİNAYET İŞLENİNCEMİ HAREKETE GEÇECEKLERDİR?.

            YEŞİL NİKSAR GAZETESİ VE YÖRENİN SESİ CANİK GAZETELERİNE BASKIN YAPILMASINDAN SONRA GAZETEMİZ SAHİBİ CEMALETTİN BİLGİN POLİS GÖZETİMİNDE DOKTOR RAPORU ALMAK ÜZERE HASTANEYE SEVK EDİLDİ, DAHA SONRA POLİS KARAKOLUNA GİDEREK GAZETEYE BASKIN YAPAN KİŞİLER HAKKINDA ŞİKALEYÇİ OLDU.

            OLAYIN NİKSAR CUMHURİYET SAVCILIĞIAN İNTİKAL ETTİĞİ SORUŞTURMANIN DEVAM ETTİĞİ BİLDİRİLDİ.

            GAZETELERİMİZE YAPILAN BASKININ TAKDİRİNİ TÜRK MİLLETİNE BIRAKIYORUZ.

            YEREL VEYA GENEL GAZETELER YAPTIKLARI HABERDEN DOLAYI SALDIRIYA UĞRUYOR İSE BUNUN MUTLAKA BİR HUKUKİ YAPTIRIMI OLMALIDIR.

            GAZETEMİZ SAHİBİ CEMALETTİN BİLGİN’İN KENDİ KÖŞESİNDE YAZDIĞI KÖŞE YAZISI; “SAHİP ÇIKMAMIZ İSTENDİ İNKAR EDİLDİ”  AŞAĞIDA AYNEN YAYINLANMAKTADIR, AYRICA NİKSAR BELEDİYESİNİ İLGİLENDİREN; “NİKSAR BELEDİYESİ İCRALIK OLAN ALANI İŞ ADAMINA SATTI” BAŞLIKLI HABERİDE AYNEN YAYINLIYORUZ, NİKSAR HALKI NİKSAR’DA YAŞANAN SÜREÇLERİ İYİ GÖRMELİDİR.

            NİKSAR DA BİR GAZETENİN HAZIRLANDIĞI VE BASILDIĞI İŞYERİ BASILIYORSA, NİKSAR EMİN ELLERDE OLMADIĞINI SÖYLEMEK ZORUNDAYIZ,  FETO TERÖR ÖRGÜTÜ İLE İLGİLİ HABERLER YAPILIRKEN ÇEŞİTLİ ŞEKİLLERDE GAZETEMİZ SAHİBİNE TEHDİTLER SAVURAN TEHDİT EDEN YORUMLARI SOSYAL MEDYADA PAYLAŞANLARIN OLDUĞUNU YAZDIĞIMIZ HALDE NİKSAR’DAKİ YETKİLİLERİN DUYARSIZ OLUŞU MANİDARDIR.

            BASIN ADINA, İNSANLIK ADINA OLAYLARA DUYARSIZ KALANLARI KINIYORUZ, GAZETELERİMİZE YAPILAN BASKINI TÜRK MİLLETİNİN HUZURUNDA KINIYORUZ.

            CAN GÜVENLİĞİNİN OLMADIĞI NİKSAR’DA YAŞANAN OLAYLARI BASİTE ALAN YETKİLİLERE BİR KEZ DAHA SESLENİYORUZ.

            NİKSAR’DA TEDBİRLER ALINMASI İÇİN BİRİLERİNİN ÖLMESİMİ GEREKİYOR?.

 

GAZETEMİZ SAHİBİ CEMALETTİN BİLGİN'İN 22 AĞUSTOS 2017 SALI GÜNÜ YAYINLANAN KÖŞE YAZISINI AYNEN YAYINLIYORUZ...

SAHİP ÇIKMAMIZ İSTENDİ, İNKAR EDİLDİ!.

Geçen hafta  Niksar’ı yakından ilgilendiren haberler yaptık bir tanesi; “NİKSAR BELEDİYESİ İCRALIK OLAN ALANI İŞ ADAMINA SATTI”  başlıklı yazımızı ve “ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞINI BIRAKTI” başlıklı  haberler.

         Niksar Ziraat Odası Başkanlığını uzun yıllar yapan Rahmi Yeteroğlu abi sağlık nedeniyle oda başkanlığını bırakması doğru bir karar, bu kararı Rahmi abi Ziraat Odasında yaptığımız konuşmada açıkladı, Oda başkanlığından istifa kararını açıkladıktan sonra bir başka önemli açıklamayı daha yaptı. “NİKSAR BELEDİYESİ İCRALIK OLAN ALANI İŞ ADAMINA SATTI”  dedi ve elindeki belgeyi Şam Hayvancılık yetkilisi Mehmet Şam ile birlikte bana teslim ettiler.

         Niksar Ziraat Odası başkanı Rahmi abi ile bir hayli sohbet yaptıktan sonra;  “oda başkanlığı bırakıyorum” dediğinde bende şu düşüncelerimi paylaşım; “Bilgin; “Rahmi abi gerçekten uzun yıllar oldu bu kurumlarda hizmet verdiniz, bugün farklı açıklamalarda bulunuyorsun hem uzun yıllar hizmet ettiğiniz kurumdan ayrılıyorsun, aynı zamanda Niksar için önemli bir yatırım olacak bir hizmetin neden ve nasıl engellendiğini ortaya koyuyorsun, buradan ayrılman mücadeleden vazgeçmen anlamı taşımıyor  sanırım, bana verdiğiniz belgeler resmi belgeler ve önemli belgeler, bunu değerlendireceğiz, Niksar Belediyesi yapılmaması gereken hatalar yapmış nedir bu konu?” dediğim de, bana çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

         Niksar Ziraat Odasında yapılan istifa açıklaması ile birlikte bir başka açıklama daha yapıldı, yapılan açıklamada Niksar’da ŞAM HAYVANCILIK GIDA İNŞAAT NAKLİYAT TURİZM SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ. nin yatırım yapmak istediğini ancak Niksar Belediyesinin yatırım yapmak isteyen şirketi mağdur ettiği ifade edildi,   açıklamaları yapanlar Oda başkanı Rahmi Yeteroğlu, Ömer Yeteroğlu ve şirket yetkilisi  Mehmet Şam dır.

 Yapılan açıklamada Rahmi abi şunları ifade etti. Yeteroğlu; Mehmet Şam benim yiğenim Niksar’da Şam Hayvancılık Gıda İnş. Nak. Turizm. San. ve Tic. Ltd. Şti. isimli şirket ile bölgemiz için çok önemli yatırım yapacaktı, şirket olarak AB projesi yaptığını biliyordum ama yeni öğrendim ki Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan yapılması gereken yatırıma engel olabilmek için her şeyi yapmış, İcralık bir arsayı Mehmet Şam’a vererek, bir yatırıma engel olmuş bu yapılan hata Niksar’ın geleceği ile oynadı, bu mücadeleyi tabiki yapacağım yeni öğrendim ve de çok üzüldüm ve kızgınım memleketin kaderi ile kimsenin oynamaya hakkı olamaz” diye açıklamada bulundu.

Bizler gazeteci olarak kişilerin açıklamasını yazdık, bu açıklamalar Niksar Ziraat Odası başkanlığında yapıldı, odada açıklama yapılırken benimle beraber çalışan bir arkadaşım sürekli resimleri çekti, notlarımızı aldık, o kadar çok ayrıntılı resimler çekti ki resimleri gören zaten haberin doğruluğunu görecektir.

Bizler burada  haber yaparken “mağdur” edildiğini iddia eden bir işletmenin sahibinin düşüncelerini ortaya koyduk ve bir başka insanların mağdur edilmemesini içinde belediyeyi uyarıcı haber yaptık.

Bizler yatırım yapmak isteyen bir işletmeye sahip çıkılmasını isterken, önemli bir kuruluş olan Niksar Belediyesinin hizmet yaparken daha dikkatli olmasını istedik.

Bizler işletme sahibi ve bir STK başkanın açıklamasını yazdık, lakin Şam Hayvancılık yetkilisi, Rahmi abi ile birlikte açıklama yapan Mehmet Şam haber çıktıktan sonra ne düşündü bilmiyoruz, işyerimize gelerek haberin içeriğine itiraz etti. Haberde; “aynı zamanda bir şirketin sıkıntıya düşmesine neden olmuştur” cümlesine itiraz etmiştir. Kaldı  ki bu sözde doğru bir sözdür, çünkü işletmenin zarara uğratıldığı ifade edilmiştir. 

Saygıdeğer okuyucularımız, bizler bugüne adar asla doğru olmayan haber yapmadık, ayrıca kişi ve kuruluşlara yönelik eleştiri haberlerine ise çok temkinli davrandık, asla söylenmeye bir sözü yazmadık, yazmayız da, bizler insanları iyi niyetli kabul ederiz, söyledikleri sözlere inanırız ve özellikle kişi ve kuruluşları itham eden haberlere daha dikkat davranırız.

Bu açıklamayı mecburen yapma gereği duyduk, bizlere haber yapılsın diyerek belgeleri veren düşüncelerini paylaşan bir işletme sahibine inandık ve kısmen haber yaptık, yapılan haberde çok fazla ayrıntı yoktu, ayrıntılı belgeleri bizlere veren Rahmi Yeteroğlu ve Mehmet Şam’dır belgeler içinde  belediyenin satışının yapıldığını gösteren ve çeşitli icra dairelerinin resmi belgeleri var, elimizdeki belgeleri Mehmet Şam bizlere vermese bizler bu belgeleri kurumlardan almamız söz konusu değildir.

İcralık olan bir arsa ile ilgili olarak iki yıl önce  işletme yetkilisi Mehmet Şam gazetemize gelerek bizlere yine açıklamalarda bulunmuş idi, bizde kendisine şunu ifade ettik; bunu biz haber yaparız ama  sonuçta mağdur olan işletmesin, sen en iyisi belediye başkanı Özdilek beyle konuş durumu anlat, gerekirse gazetede haber yaptıracağım dersin konuyu karşılıklı halledin” diye de kendisine destek verdim, bunu düşüncemi bazı insanlar biliyor, bu süreçten sonra konu bizler tarafından kapanmıştır, ilerleyen süreçte Mehmet Şam’la yine kendisinden kaynaklanan bir konuşmamız oldu, neden ve niçin olduğunu bilmediğim bir konu hakkında benimle konuşmak istedi, işletmesini yaptığı mezbahaneye beni birkaç defa  davet etti  bende gittim, orada bana ilginç yaklaşımlarda bulundu, ayrıntıya girmiyorum; “sen 5 numaramı, yoksa 6 numaramısın?”, diye çok acayip soru sordu, bunun nedenini sorduğumda bana; “Niksar, Erbaa ve bir başka belediye başkanları hakkında gizli dosya hazırlanmış o dosyayı hazırlayanların 4 tanesini tespit ettim, diğerlerini bulacağım” gibi ilginç bir tartışma konusu yapmıştı, o günden sonra Mehmet Şam ile hiçbir konuşmamız olmamıştır, Allah’ın selamını verdim, konuları kapattım, bu kısa bilgiyi  vermemin nedeni, kimler neler yapmak istiyor?, bilinsin istedim ve konuyu  burada kapatıyorum.

Şu bilinmelidir ki hiç kimse benim üzerimden birlerine şirin gözükemez, ama bilgim dışında şahsımın aleyhinde bazı kişilerin dedikoduları sürekli yaptığını zamanla öğreniyorum, hiç önemli değil, hakkımda dedikodu yapıp sürekli iftira kampanyası yapanları Allah’ın adaletine bırakıyorum.

Mehmet Şam’dan aldığımız belgeler elde kayıtlıdır, ancak bir hata daha yaptığını görüyoruz, bana verilen resmi belgeler masamda durduğu zamanda işyerime gelerek masamdaki belgeleri almak bir şey değiştirmez, zaten belgelerin kopyası Rahmi abide var, ayrıca bizlerde zaten belgeleri taradığımız için bilgisayarımızda bulunmaktadır.

Burada isimler üzerinden bir şeyler yazmak istemezdim ama, beni Odaya davet edip onlarca resimlerde de ispat edilen ve oda başkanı tarafından Mehmet Şam ile birlikte benim haber yapmam için belgeler verildiği halde Mehmet Şam Niksar Danişmend gazetesine giderek, yaptığımız haberin aslı yokmuş gibi ve daha kötüsü; “16.08.2017 VE 17.08.2017 TARİHLERİNDE NİKSAR’DA YAYIN YAPAN YEREL BİR GAZETEDE VE GAZETENİN İNTERNET SİTESİNDE ŞAHSIM VE FİRMAMLA İLGİLİ OLARAK “NİKSAR BELEDİYESİ İCRALIK OLAN ALANI İŞADAMINA SATTI” BAŞLIKLI HABERDE, ŞAHSIMI VE FİRMAMI KULLANARAK NİKSAR BELEDİYE BAŞKANI ÖZDİLEK ÖZCAN İLE OLAN ŞAHSİ SORUNUNA BENİDE ALET ETMEK İSTEMİŞTİR. KONUNUN KAMUOYUNDA DOĞRU BİLİNMESİ AÇISINDAN AŞAĞIDAKİ AÇIKLAMAYI KAMUOYUNA AÇIKLAMAK GEREĞİ DUYDUM.” diyerek açıklama yapması manidardır.

Niksar Danişmend gazetesi geçen hafta yaptığımız haberi okumadan aleyhimizde haber yaptı ise, bu zaten doğru değil, haberi okuduğu halde aleyhimizde bizi karalamak adına haber yapması zaten basın etik kurallarına da uygun değil, Niksar Danişmen gazetesinin bir başka gazeteci meslektaşı aleyhine doğru olmayan haberleri yapması onlara hiç bir şey kazandırmayacaktır.

Her gazeteci, her haberi yapmak mecburiyetinde değildir, özellikle kendi meslektaşları arasında polemik haline gelecek haberlere daha dikkatli olmalıdır, haberin gerçek tarafına bakmadan, kim olursa olsun  gerçek olmayan haberin yapılması Niksar Danişmend gazetesine yakışmamaktadır, bizlere her fırsatta saldırmak kimseye kazanç sağlamayacaktır.

Bir gerçeğin ortaya çıkması için isimleri yazmak mecburiyetimiz vardır. Mehmet Şam iki yıl öncede mağdur edildiğini, ekonomik olarak ciddi paralar harcadığını, bu harcamalar için belediyeyi şikayet edeceğini söylemiş idi, aradan geçen  uzun bir zaman sonra bu kez yukarıda ifade ettiğim gibi benzeri açıklamayı Niksar Ziraat Odasında Rahmi abi ile birlikte yapmışlardır.

Niksar Ziraat Odasındaki konuşmalarımız resimlerle belgelidir, ayrıca Niksar Ziraat Odasındaki kamera kayıtlarına bakıldığında oradan da anlaşılacaktır, konuşmalar 5-6 kişi olduğu zamanda geçmiştir.

Şam Hayvancılık şirketi  yetkilisi Mehmet Şam, Niksar Danişmend gazetesinde aleyhimize yaptığı açıklamayı kendi facebook sayfasından da paylaşarak sosyal medyada şahsıma yönelik olarak insanlar üzerinde yanlış algının oluşmasını sağlamıştır.

Niksar Danişmend gazetesinde “KAMUOYUNA DUYURULUR” başlığı ile yayınlanan haber tamamen gerçek dışıdır, bizlerin yaptığı haber doğrudur, Mehmet Şam’ın yazdıkları gerçeklerle alakası olmadığı gibi, bizler Mehmet Şam gibi kişilerin ismini kullanarak bir belediye başkanını haksız olarak asla eleştirmeyiz, bizlerin yaptığı haber  belgelerle ıspatı vardır, haberin detaylı olması için Mehmet Şam bana Ziraat Odasındaki konuşmamızda; “Cemalettin bey sen gereken haberi yap ben gelir imza atarım” demiştir, böyle bir konuşmanın olduğu bir ortamda bizlerin gerçek dışı haber yapması söz konusu değildir.

Sayın halkımız ve kamu oyu şunu bilmelidir, bizlerin Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’la hiçbir kişisel sıkıntımız yoktur, başkan bizlerin FETO terör örgütü aleyhine yaptığımız yazılardan dolayı bizlere husumet beslediğini biliyoruz, bu sürtüşmeyi fırsat bilenlerin her iki taraf arasında çıkar sağlamak isteklerini bildiğimiz için yaptığımız haberlere dikkat ediyoruz, ortada var olan bir sıkıntıyı haber yapmak ise gazetecinin görevidir.

Şam hayvancılık  işletme yetkisi Mehmet Şam’ın Danişmend gazetesi ve sosyal medyada; “ŞAHSIMI VE FİRMAMI KULLANARAK NİKSAR BELEDİYE BAŞKANI ÖZDİLEK ÖZCAN İLE OLAN ŞAHSİ SORUNUNA BENİDE ALET ETMEK İSTEMİŞTİR” sözleri gerçek dışıdır, şayet belediye başkanı hakkında kişisel ve kurumsal haber yapmak ister isek, elimizde yeterli bilgi ve belgeler vardır, başkan hakkında haber yapılacak olur ise bu haberlerin içinde Mehmet Şam asla olamaz, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Konunun daha net anlaşılması için gazetemizde eldeki belgeler ışığında haber yapılacaktır.

 

 

                                                                       YEŞİL NİKSAR GAZETESİ VE

                                                                    YÖRENİN SESİ CANİK GAZETELERİ


www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu Habere Ait Yorum Bulunmuyor...

Diğer Haberler

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR