GAZETEMİZ SAHİBİ YARGILANIYOR

https://www.niksaracicek.comYeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin FETÖ terör örgütü hakkında yazdığı yazılardan dolayı yargılanmaya devam ediyor.

24.1.2018 - 15:43   /   Okunma Sayısı: 1434

  

     Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin FETÖ terör örgütü hakkında yazdığı yazılardan dolayı yargılanmaya devam ediyor.
    Salı günü saat 10 civarında Niksar Adliyesi  Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlayan duruşmaya gazetemiz sahibi Cemalettin Bilgin ve yazılan yazıdan dolayı rahatsızlık duyan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan katıldı.
     Duruşma hakimi sanık bölümünde bulunan gazetemiz sahibi Cemalettin Bilgin’e; “Konuyu biliyorsunuz ne söylemek istersiniz? “ dediğinde Bilgin; “Hakime hanım ben FETÖ terör örgütü ile mücadele yapıyorum. FETÖ terör örgütü ile mücadele yapmak suç ise ben bu suçu işlemeye devam edeceğim. Yazdığım yazı 675 sayılı Kanun Hükmünde Kararname  kapsamındadır. Bu kanunu Adalet Bakanlığı çıkartmış TBMM kabul etmiş ve Cumhurbaşkanımız ise onaylamıştır. Bu kanunda suç var ise buna itiraz etmiyorum. Bu yazdığım yazıları Adalet Bakanlığı yetkililerine soruyorum. FETÖ yargılamalarına bakan hukukçularımıza soruyorum. Yazdığım yazının hakaret içermediğini biliyorum. Belediye Başkanı benim yazdığım yazıyı kendisine hakaret kabul etmesini anlamıyorum. Benim FETÖ terör örgütü ile ilgili mücadelemi Belediye Başkanı kendisi de yapmalıdır. Çünkü kendisi siyaseten ve devlet memuru kapsamında olduğu için devletin suç saydığı bir konuda mücadele yapması gerekirken beni şikayet ediyor. Ben gazetemde yazdığım yazıları kanunlar çerçevesinde yazıyorum. FETÖ terör örgütü ile mücadele yapmak suç ise ben bu suçu işlemeye devam edeceğim. Yazılarımda asla hakaret etmedim ama FETÖ terör örgütü ile yaptığım mücadelede her türlü hakareti yapmaktanda asla çekinmem! Belediye başkanı yazdığım yazılara alınganlık yapmamalı! Devletin suç saydığı konulara dikkat etmelidir, taktir sizlerindir” diyerek belediye başkanının akrabalarını ilgilendiren FETÖ terör örgütünden alınan dershane ile ilgili resimli belgeleri mahkemeye sundu.
   Gazetemiz sahibi Cemalettin Bilgin’in savunması karşısında Belediye Başkanı Özdilek Özcan’a  mahkeme hakimi söz verdi. Özdilek Özcan; “Ben Cemalettin Bilgin’den şikayetçiyim, beni toplumda küçük düşürücü ifadeler kullandı. Yazdığı yazılarda bana hakaret etti. Özel Asrın Lisesi’ni açan benim bacanağım ve onun ortağı, bu lise başka 
bir adreste açılmıştır. Daha sonra kapatılan dershaneyi alarak burada okulun açılmasını istediler, bana gelen resmi belgedir. Bana gelen belgeleri ben onayladım. Cemalettin Bilgin beni suça teşfik ediyor, 
bu memlekette ondan başka insan FETÖ terör örgütü ile mücadele yapmıyor mu?  Mücadele yapmak ona mı kaldı?  Bunun cevabını istiyorum. Cemalettin Bilgin yalan söylüyor, dershanenin satışı 30 Haziran’da değil, 30 Mayıs’ta gerçekleşmiştir.Bu dershanenin satışının yanlışı var ise neden KAYYUM heyeti bu konuda satışı iptal etmemiştir. Cemalettin Bilgin KAYYUM heyetinden çok mu bilgili, kendisinden şikayetçiyim” dedi. 
    Gazetemiz sahibi Bilgin tekrar savunma amaçlı söz aldı; “Hakime Hanım, Kayyum heyeti veya başka yetkililer devletin olması gereken bir binayı Maliye Bakanlığına veya Vakıflar Genel Müdürülüğü üzerine kayıt yaptırmadılar ise bu sorumlular bunun hesabını vermelidir. Özdilek Bey beni halen suçlayıcı ifadeler kullanıyor. Yalan konuşmakla suçluyor. Ben Adalet Bakanlığı’nın çıkarttığı, TBMM’ nin kabul ettiği ve Sayın Cumhurbaşkanımızın onayladığı 675 sayılı KHK’ nin 12. maddesine göre yazı yazıyorum. Belediye Başkanı’nın 30 Mayıs benim 30 Haziran 2016 tarihinde satışı yapıldı dememin çıkan kanun karşısında bir anlamı yok! Terör örgütüne ait olan FEM Dershanesi kanunda belirtildiği gibi 01.01.2014 tarihinden sonra satışının yapılması halinde satışın iptal edilmesi isteniyor, ben bir okulun açılmasına karşı değilim. Özel Asrın Lisesi açıldığında bizler gazete olarak haber yaptık. Niksar’da bir değil 3 tane daha okul açılsın biz buna destek veririz. Konu çarpıtılmak isteniyor, bizlerin isteği şudur; devletin olması gereken terör örgütüne ait FEM Dershanesinin satışı yapılarak terör örgütüne ekonomik destek sağlanmış ve devletten mal kaçırılmıştır. Söz konusu binaya belediye başkanı veya belediye yetkilileri iş yeri açma ruhsatı vermemiş olsa, terör örgütüne ait olan dershane okul olarak açılamazdı ve terör örgütünden dershane alınmamış olurdu. Bu bina devletin olacaktı, belediye başkanı olayı farklı taraflara çekmeye çalışıyor. Bizler devletten kaçırılan ve terör örgütüne ekonomik katkı sağlayan kişiler hakkında yazılar yazıyoruz, belediye başkanı bizlerden daha çok bu konularda duyarlı olmak zorundadır. Çünkü devletin makamında oturmaktadır. Gerçekleri farklı tarafa çekmeye gerek yoktur. Takdir yüce mahkemenindir” dedi. Dosyanın incelenmesi için duruşmanın 20.02.2018 
tarihinde devam edeceği bildirildi. 


www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu Habere Ait Yorum Bulunmuyor...

Diğer Haberler

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR