KAYMAKAM İZNE AYRILDI

https://www.niksaracicek.comNiksar Kaymakamı Selami Kapankaya okulların kapanması ile birlikte yıllık iznini alarak memleketine gitti.

23.1.2018 - 16:14   /   Okunma Sayısı: 391

  

    Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya okulların kapanması ile birlikte yıllık iznini alarak memleketine gitti.
  Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya’nın izne ayrılmasından sonra Niksar Kaymakamlığını  Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan vekaletenyürütüyor.
    Gazetemiz sahibi Cemalettin Bilgin, Niksar Kaymakamlığına vekaleten bakan Karacan’ı makamında ziyaret ederek bir süre sohbet ettiler. Kaymakam Bülent Karacan sohbette Erbaa ilçesinde yapılan çalışmalar hakkında kısa bilgiler verirken Kaymakamlık ve özel sektör desteği ile yapılan Üzüm Sirkesi hakkında düşüncelerini ifade etti. Karacan; “Cemalettin Bey Erbaa ilçemizde önemli projeler gerçekleştiriyoruz. Tarım ve Hayvancılık konusunda ciddi çalışmalarımız bulunuyor. Erbaa Asma Yaprağını tescil ettirdik, bundan sonra hiçbir işletme veya kişi sattığı üzüm yaprağını Erbaa Yaprağı diye satamayacak. Ticaret ve Sanayi Odası’ndan alacağı bandrolla birlikte satışı yapılacak. Bu çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.Organize Sanayimizi tamamladık, burada yatırım yapacak iş adamlarımıza ciddi desteklerimiz olacak” dedi. 
    Gazetemiz sahibi Cemalettin Bilgin; “Kaymakam Bey, ilçelerimiz için bölgemiz için yapılan her çalışmayı alkışlarız Erbaa için yaptığınız çalışmalardan dolayı kutlarım, başarılar dilerim. Kaymakamlık olarak bölgemizin ham maddesi olan üzümden sirke yapımı, doğal sirke üretmeniz önemli. Niksar’da, Erbaa’da markalaşan ürünlerin sayısının artması bölge ekonomisine katkı sağlayacaktır. Çalışmalarınızda başarılar dilerim” dedi. 
    Kaymakam Karacan Erbaa Kaymakamlığının desteklediği çok özel ambalajlarda üretilen Üzüm Sirkesinden Bilgin’e hediye olarak verdi. Bilgin bir süre daha sohbet yaptıktan sonra, Kaymakam Karacan ile vedalaşıp, ayrıldı.
    Erbaa ilçesindeki gelişmeler bölge ekonomisi için önemli çalışmalardır. Bölgenin Tarım ve Hayvancılık alanında gelişmesi bunlara ek olarak Tarih ve Kültür Turizmi için yapılan çalışmalarında geliştirilmesi yapılan çalışmalara önemli katkılar sağlayacaktır.www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu Habere Ait Yorum Bulunmuyor...

Diğer Haberler

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR