MHP NİKSAR İLÇE BAŞKANI YILMAZ’DAN GÜNDEMİ SARSACAK AÇIKLAMA

https://www.niksaracicek.comMHP İLÇE BAŞKANI DURSUN YILMAZ 16 NİSAN 2017 TARİHİNDE GERÇEKLEŞEN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ İLE İLGİLİ GAZETEMİZE YAPTIĞI AÇIKLAMAYI AYNEN YAYINLIYORUZ.

3.5.2017 - 18:05   /   Okunma Sayısı: 2822

  

“Saygıdeğer halkımız 16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşen Anayasa değişikliği ile ilgili şehrimizde ve ülkemizdeki gelişmeler, MHP ve Ülkücü hareketin bakış açısını sizler ile paylamak istedik.

Değerli Ülküdaşım;  Milliyetçi Hareket Partisi düşmanlarına dün baş buğumuz Alparslan TÜRKEŞ  kızıl kızıl koministler davasında dik durarak sadık ülkücüleri ve herkesin “biz Alparslan Türkeşin askerleriyiz” diyen, bugün bile slogan attığı askerleri ile dün zafer kazanıp bu vatanı, bu Türk Devletini  koministlere teslim etmedi.

Değerli Ülküdaşım saygıdeğer  milliyetçi kardeşim; Dün bu ülke için nasıl kominist rejim tehlike ise, 1980 sonrası da FETO, PKK, PYD, YPG  bu gün tehlikelidir.  Bugün anlaşıldığı üzere terör örgütleri ile bir araya gelen yeşil koministler olan, Fetö cemati yani bugünkü adı ile Fetö terör örgütü.

         Takkeli, tesbihli kendi uydurdukları dini ülkeye benimsetmek isteyen ve bu milleti yavaş yavaş ikna için hareket eden,  bu milletin evlatlarını kendilerine emanet ettirerek, kendi gibi bir nesil yetiştirip, bu ülkeyi ele geçirmek için, 1980’ den beri  PKK ‘la mücadele eden Türk Devletinin mücadelesini çok iyi kullanıp, devlet ve milletimiz PKK terör örgütü ile mücadele ederken, FETO;  devletin kadrolarını ele geçirmeye çalışmıştır.  Bu millet, bu devlet PKK ile uğraşırken, “biz terörist öldürdük” diye sevinirken, onlar içer de, bir albay, bir general, bir  vali, bir hakim, bir doktor, bir savcı, belediye başkanları, millet vekilleri yetiştirip, hatta kendilerince bir Başbakan bir Cumhurbaşkanı yetiştirme sevdasındalarmış.

Bizler  terör örgütleriyle uğraşırken, FETO terör örgütünün niyeti, bu ülkeyi silah çekmeden, kurşun atmadan ele geçirmekmiş, ama unuttukları  bir şey vardı, oda ülkücü irade idi. Ülkücülerin başı Devlet BAHÇELİ, MHP’nin bilge lideri, bu tehlikeyi biliyordu ve görüyordu. Her fırsatta  Fetö’nun  gerçek bir hoca olmadığını ve bir ajan olduğunu devletin yetkilerine ve necip Türk Milletine söylüyordu. Parti içi toplantılarda ve mitinglerde  ve  televizyonlarda  da tehlikeyi işaret etmişti, Bilge lider bu sözleri söylerken içerden ve dışardan birileri;  “Bahçeli MHP yi bitirmek mi istiyor” deniliyordu.

Bilge lider sayın Bahçeli’nin hedefi Türkiye Cumhuriyetini kurtarmaktı, bunu anlatmak için her yolu deniyordu. Birileri;  “muhalefet, ne derse muhalefet yapmak için söylüyor” diye dinlemediler. Devlet BAHÇELİ  Diyarbakır’ da  inen bayrak içinde uyarmıştı. “Yarın birileri odanıza kadar gelip kafanıza silah dayarsa ne yapacaksınız?” demişti, ama yine uyuma ya, ya da gerçek muhatapları, Feto örgütü mensupları tarafından;  “bu adam boş konuşuyor” deyip Devlet beyin parti içinde dışlanmasını istiyorlar, MHP ye yeni lider bulmak için sürekli bilge liderimizi karalamaya çalışıyorlardı. Ancak görüldü ki; içinde bulunduğumuz davanın gerçekleri sonradan gün ışığına çıkıyor 15 Temmuz olayı ortaya çıkıyordu.

Saygıdeğer dava arkadaşlarımız; Bu milletin gerçek sahipleri ülkücülerin lideri Devlet BAHÇELİ’nin bir an önce MHP nin başından inmesi isteniyordu.  Ancak  gerçekleri gören, tehlikeleri önceden sezen, makam sevdası olmayan, sadece “önce devletim, sonra partim” diyen bir liderin MHP başında olması lazımdı.

Sayın dava arkadaşım; Geçmişte merhum Alparslan TÜRKEŞ’e yapılan oyunlar, “bu dava Alparslan TÜRKEŞ’le yürümez  diyenler, aynı oyunu oynamakta devam ediyorlardı.  Bugün aynı oyun 15 Temmuz öncesi MHP’ ye  oynanmakta idi, her türlü ihanet girişimi yapıldı, yapılan ihanetlerle sonuca gideceklerini sananlar bilge liderimiz sayın Devlet Bahçeli'nin güçlü iradesi, MHP nin vatan hainlerine peşkeş çekilemeyecek kadar değerli bir oluşum olduğunu ortaya koyarak direnç gösterdi, hukuki süreçleri çok iyi yönetti ve hem partimizi, hem de ülkemizi ihanetin içinden kurtarmış oldu.

FETO’nun;  MHP yi ele geçirmek için, MHP içinde ve dışında,  MHP’li görünümlü, koltuk sevdalıları bu oyuna alet olmuşlardır. 15 Temmuz gecesi bir daha iyi anlamıştır ki, dış güçlerden ve hiçbir terör örgütünden emir almayan MHP lideri Devlet BAHÇELİ  o gece Türk Milletinin ve Devletin yanın da olmuştur. Olduğunu bütün dünyaya göstermiştir. Bu ülkeyi ülkücülerin satmayacağını  ve hiçbir koltuk için, “bu fırsatı yakalamışız, bu iktidar gitsin de ne olursa olsun” dememiştir. “Bu devlet yaşasın, baki kalsın”  diye bu ülkenin, Başbakanına, Cumhurbaşkanına, askerine, polisine,   sahip çıkmıştır. Bütün Türk Milletine sahip çıkmaya çalışmıştır. Bunda da başarılı olmuştur. Sonuç kaybeden bir terör örgütü Fetö, kaybeden birde haçlı zihniyeti, kazanan ise Türk Milleti ve Türk İslam ülkücüleridir.

Saygıdeğer Ülkücü kardeşim, kıymetli dava arkadaşım,  şimdi yine birilerinin hedef  sayın Devlet Bahçelidir, MHP nin bölünmesidir.  15  Temmuz öncesi yıkamadıkları Devlet BAHÇELİ’yi,   bölemedikleri  MHP’yi bölme girişimleridir.

16 Nisan 2017 tarihinde anayasa oylaması yapıldı sonuçlar vatansever insanların iradesi ile ülkenin bölünmesi önlendi, dünya da pek çok ülke referandum sonuçları ile birlikte ülkemizi yıkma girişimleri önlenmiştir.

Referandum da 18 maddeyi TBMM den geçiren MHP si ve AKP si ile güçlü bir Türkiye olma yolunda önemli adımlar atılmış, 16 Nisan oylaması ile Türk milleti rahat bir nefes alarak bölücülere çok net mesaj vermiştir. 

        Türkiye Cumhuriyetini yıkmak, MHP’ yi bölüp, ülkücüleri parçalamak, için bilge lider Devlet BAHÇELİ üzerinde oyunlar oynanmaya devam etmektedir, ancak hainler Ülkücü iradenin her zaman zor şartlarda ve zor günlerde tek vücut olduğu unutuluyordu.

Hiçbir Ülkücü ve Milliyetçi, vatansever insan;  bir askere, bir polise saygısızlık yapmamıştır, silah çekmemiştir. Bugün; yeşil komünistlere yani FETO terör örgütüne  karşı yine devletin yanında durdu, ama birileri bu milletten olmadığı için askerine, polisine silah çekmede gözlerini bile kırpmadılar,  yarında kırpmayacaklar. Bu gün yeşil koministler bütün terör örgütleri ile  birleşmiş,  “her seferinde bu devleti yıkma planımızı bozan” “Devlet BAHÇELİ yi  MHP’ nin başından indirelim, yada MHP yi bölelim parçalayalım ve yutalım” diyorlar, siz halen bu ihaneti görmeyecekmisiniz?.

Peki;  ömrünü ülkücü harekete adayan ey Ülkücü sana ne oluyor?, bıktın mı?, yıldın mı ?,artık sende mi para pul makamı istiyorsun?.  Rahmetli başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ  demişti sana, bu davaya davet ederken;  “bizden makam, para pul isteyenler bizle gelmesin. Bizde sefa yok bizde cefa var. Bıkan yorulan ayrılsın ayağımızda bağ olmasın” demişti, sen bu sözleri neden unuttun?.

Değerli Ülküdaşım; biz Türk İslam Ülkücüleri olarak çileli yolumuza, MHP’de Devlet BAHÇELİ ile devam edeceğiz, bizle devam edecekler bizimle kalsın, gerisi kendi yollarına gitsin.

 Dün; bilge lider Devlet BAHÇELİ ile MHP’ de yola  devam edip, o güzel koltukları onlara verdiği zaman, o Devlet BAHÇELİ  iyi idi de, şimdi ne oldu?.  Sözüm size;  MHP kadrosunda senelerce millet vekilliği yapan, Belediye Başkanlığı yapan, Belediye Meclisi üyeliği yapan,  Genel Merkezde görev yapan, bu millet, bu ülkücüler kapınızdan geçemezken, bu ülkücülerin sırtlarından geçinirken, nerede idiniz?, neden makamlara sahip olduğunuzda MHP den ayrılmadınız?, neden makamlara gelmek için sayın Bahçelinin karşısında suskun kaldınız?, sayın Bahçeli hata yaptığını iddia ediyorsunuz,  bulunduğunuz görevleri niye bırakmadınız?,  o gün maaşları alırken, o gün görev yapan, çalışan Ocak Başkanını tanımadınız. İlçe Başkanını tanımadınız, bugünde tanımadan istediğiniz gibi hareket etmek istiyorsunuz, ama artık o saltanat günleriniz sona erdi, Türk milliyetçileri , gerçek Ülkücüler sizleri iyi tanıdı, makamları kapınca sayın Devlet Bahçeli sizler için iyi, makamlardan uzaklaştığınızda sayın Bahçeli sizler tarafından kötümüdür?.

15 Temmuz’da ve son günlerde, devletimizin yıkılmasını isteyenlerin yaptıkları hain darbe girişiminde, Ocak Başkanı, İlçe başkanı görevinde idi  sizler neredesiniz “hayır”sızlar!...

Hiç kimse MHP den büyük değildir, hiçbir kişi ülkesine ve milletine yaptığı ihanetin bedelini ödemeden hayatını sürdüremez.

MHP ve sayın Devlet bahçelinin omuzlarında siyasi ikbale koşanlar, 16 Nisan tarihinde “hayır” diyerek genel başkanımızın ve parti disiplinine karşı gelenler, kendilerinde bir varlık hissetmesinler, MHP nin omuzlarına basarak siyasi ikbal kazanan Milletvekilleri, belediye başkanları, belediye meclisi üyeleri, il genel meclisi üyeleri 2019 tarihinde yapılacak olan seçimlere bağımsız olarak katılında boyunuzun ölçüsü nedir görürsünüz!.

MHP Niksar teşkilatının mahalli seçimlerde 4 tane belediye meclisi üyesi bulunmaktadır, bu meclis üyelerimiz partinin ilkeleri doğrultusunda ve Niksar’ın çıkarlarına sahip çıkacak çalışmalar yapmalarını bekliyoruz, bunun aksine hareket eden arkadaşlarla çalışmamız söz konusu değildir, MHP nin ilkeleri, duruşu bellidir, sayın genel başkanımız Devlet Bahçelinin düşüncelerini paylaşmayan kişilerle aynı yolda yürümemiz söz konusu değildir, kamuoyuna saygı ile duyurulur.  

MHP; Türkiye Cumhuriyeti devletinin temel taşıdır, Türkiye Cumhuriyeti devleti var oldukça, Milliyetçi Hareket Partisi var olacak, Ülkücüler MHP ye hayat vereceklerdir.

Sizler köy gezdiniz, sizler kasaba gezdiniz, sizler İl gezdiniz, “hayır hayır hayır”  diye haykırırken, hayırsız olduğunuz. sayın Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ ‘nin  dediği gibi ülkücünün  yeri Milliyetçi Hareket Partisidir.

Saygıdeğer halkımız, MHP davasına inanmış dava arkadaşlarım, Ülkücü hareketin yılmaz bekçileri Ülkücü kardeşlerimiz, 16 Nisan tarihinde gerçekleşen anayasa değişikliğinde EVET tercihinizi yaparak ülkemin bölünmez bütünlüğüne destek verdiğiniz için teşkilatımız olarak hepinize şükranlarımız sunuyorum.

 YAŞASIN ÜLKÜCÜLER, YAŞASIN  MHP, YAŞASIN DEVLET BAHÇELİ, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN.

                                                       DURSUN YILMAZ

                                             MHP NİKSAR İLÇE BAŞKANI


www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  Yazan : Hasan DENİZ 30.5.2017 / 16:22
  Başkan böyle süslü kelimelelrle olmuyor.18 maddeyi elini vicanına koyarakmı inceledin. Yoksa %85 hayır diyen ülkücü hareket vatanını sevmiyormu diye düşündün. Evet ben HAYIR dedim yine gelse yine hayır derim.Ne değişti. 18 ada yunanlılardan gerimi alındı. PKK bir gecede sonmu buldu. Amerika bizim isteklerimize boyunmu eğdi.Söylermisin başkan ne değişti. Ama diyemezsiniz. Hiç bir şe diyemezsiniz muhalefette edemezsiniz. Bir kelime etseniz hemen Bahceli sizi ihraç eder.Ülkücü hareket bahcelinin hegomonyası altında değildir.Ülkücü eğriyi doğruyu ayırt6 etmesini bilir.Devlet bahceli kafasıyla MHP maaiesef oy kaybeder.Bu bir gerçektir.Bir düşünün ne değişti 45 gün geçti.Zaten Parti olarak biz terörle mücadeleye her türlü desteği verdiğimizi belirtmiştik.Ülkenin dış borcu bu kadar artmış. Örtülü ödenek emsalsiz bir şekilde kullanılmış. Liyakatı olmayan insanlar işbaşına getirildi. Nice insanlar sürüldü. AKP ye yer açmak için nice ilkücüler kadrolarından edildi. Devlet Bahceliye ve MHP ye o kadar hakaretler edildi. Bütün bunları unuttuk.Evet verildi.Benim vicdanım rahat.Ne koltuk için ne ünvan için kimsenin ve hiçbir iradenin karşısında eğilmedik. Ülkücülerde eğilmedi.Ne mutlu TÜRKÜM diyene.

  Yazan : ali ihsan 5.5.2017 / 09:45
  Ağzına diline saglık değerli başkanım. gündemle ilgili gerçeklere değinmişsiniz sağolun.

Diğer Haberler

 • 12-18 Mart 2018 Pulmoner Rehabilitasyon Haftası

  T.C. Sağlık Bakanlığı, Türk Toraks Derneği, GARD Türkiye (Kronik Havayolu Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı) kapsamında her yıl Pulmoner Rehabilitasyon Haftası etkinlikl...

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR