NİKSAR'A SEMT SAHASI İÇİN 300.000 TL DESTEK

https://www.niksaracicek.comTokat'taki spor tesislerinin yapımı için Spor Toto'dan 3 milyon TL'lik kaynak sağlandı.

14.8.2015 - 15:58   /   Okunma Sayısı: 2105

  

Tokat'taki spor tesislerinin yapımı için Spor Toto'dan 3 milyon TL'lik kaynak sağlandı.

         Türk sporunun gelişimi adına her türlü finansal desteği sağlayan Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'ndan İlimize 3.000.000, 00 TL'lik maddi destek geldi.

            Vali Cevdet Can'ın girişimleri ve büyük destekleri sayesinde Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile yapılan görüşmeler sonucunda ilimizin ilçelerinden Almus’a Semt Sahası için 500.000,00 TL, Niksar’a Semt Sahası için 300.000,00 TL, Erbaa’ ya 150.000,00 TL, Artova’ ya 426.000,00 TL, Reşadiye Baydarlı Belediyesi'ne 150.000,00 TL ve son olarak da İl Merkezimizde 20 Adet Okul Spor Salonu'nun bakım onarımları ile 51 adet Okul bahçesine Voleybol ve Basketbol direklerinin dikimi için toplamda 1.246.000,00 TL olmak üzere toplamda KDV dahil 3.000.000,00 TL‘lik maddi destek sağlandı.

            Vali Cevdet Can ve Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu geçtiğimiz günlerde Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'na giderek, Tokat'a sağlanan finansal desteğin protokolünü imzaladılar.

"HEDEFLER BÜYÜYECEK"

            Gelecek sene hedeflerinin daha büyük olacağını vurgulayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar;

            Okullarımızda spor kültürünün tabana yayılmasını ve spor heyecanının artması, Sporun aktivitelerini ve dinamiklerini gençlerle daha yaygın bir şekilde buluşturmak adına yapılan çalışmalar sonucunda hedef olarak Uluslararası Şampiyonalarda İlimizi ve Ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek, başarıdan başarıya koşarak yeni sporcularımızın Türk Sporuna kazandırılması doğrultusunda Gençlik ve Spor Bakanım sayın Akif Çağatay Kılıç, Tokat Milletvekillerimiz, Tokat Valimiz sayın Cevdet Can ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun ilimiz sporuna vermiş oldukları büyük destekleri sayesinde, sporun ve sporcunun adresi olan bir kurum olarak tesisleşme, proje oluşturma ve uygulama çalışmalarımız devam etmektedir." dedi. 


www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu Habere Ait Yorum Bulunmuyor...

Diğer Haberler

  • 12-18 Mart 2018 Pulmoner Rehabilitasyon Haftası

    T.C. Sağlık Bakanlığı, Türk Toraks Derneği, GARD Türkiye (Kronik Havayolu Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı) kapsamında her yıl Pulmoner Rehabilitasyon Haftası etkinlikl...

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR