NİKSAR'DA ÜCRETSİZ GİYİM MAĞAZASI AÇILDI

https://www.niksaracicek.comNiksar Belediyesi Sosyal Projeler kapsamında “Onun var, artık benim de var” sloganıyla yola çıktığı Giyim Marketinin açılışı yapıldı.

19.11.2015 - 18:44   /   Okunma Sayısı: 3065

  

Niksar Belediye Giyim Marketinin açılışı yapıldı. Açılış programında konuşan Belediye Başkanı Özdilek Özcan; ”Biriktirdiğiniz değil, paylaştığınız sizinle gelecektir” hadisi şerif ile yardımlaşmanın öneminden bahsetti.

         Niksar Belediyesi Sosyal Projeler kapsamında “Onun var, artık benim de var” sloganıyla yola çıktığı Giyim Marketinin açılışı yapıldı. Düzenlenen açılış programına Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan ve eşi Mukadder Özcan, İlçe Emniyet Müdürü Zeki Akyol, İlçe Müftüsü Ali Canbolat, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Eraslan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

         Programda açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Özdilek Özcan; “Yaklaşık 1,5 yıldır Niksar Belediyesi olarak hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu maksatla yapmış olduğumuz yatırım projelerimiz var. Bunun dışında teknik ve altyapı çalışmalarımız var. Ama olmazsa olmaz sosyal projelerimizde devam ediyor. Bir hayırsever hemşerimiz bizlere bu konuda destek sağladı. Niksar’da yaşayan hemşehrilerimiz paylaşım konusunda bir arayış içerisindeydiler. Onların da bu talepleri doğrultusunda, böyle bir sosyal marketi inşallah Niksar’ımıza sizlerin de katkılarıyla hayata kazandırmış olacağız. Biz sosyal belediyecilik kapsamında inşallah bu projelerimizin devamlılığını sağlayacağız. Bunlar birer başlangıçtır. Şuanda giyim market olarak hep beraber açacağımız bu projemizin devamında da yeni projelere imza atacağız” dedi

         Belediye başkanlığınca her ay ihtiyaç sahibi ailelere yardım yapıldığını belirten Başkan Özcan; “İlerleyen dönemlerde bir sosyal market planlıyoruz. Hem gıda hem de temizlik ürünlerinin olabileceği yani temel ihtiyaçların karşılanabileceği ortamı oluşturup onlara kartlı sistemlerle aylık kredi yükleyerek burada ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacağız. Paylaşmak bizim kültürümüzün, inancımızın temelinde var. Paylaşmak bizim zenginliğimiz. Hadislerde geçtiği gibi veren el alan elden üstündür kültürünün gereği, biz paylaşmayı seven bir milletiz. Burada amaç sadece ihtiyaç fazlasını paylaşmak değildir. Kendi evimize götürdüğümüz kendi çocuklarımıza aldığımız niteliklerde paylaşabilmek daha eftaldir diye düşünüyorum. Biz kültürümüzü yaşatmak, dinimizin gereğini yerine getirmekte mükellef insanlarız. Şunu net söylüyorum, zekat işlemi tam anlamıyla işlemiş olsa fakir insanımız, ihtiyaçlı insanımız kalmaz. “Onun var, artık benimde var” sloganıyla çıktığımız bu yolda herkesin her şeyi olsun istiyoruz. Bizim var diğerlerinin de olsun istiyoruz. Bu sosyal giyim marketin hayırsever ile ihtiyaç sahibini insanlarımızı buluşturacağını düşünüyorum. Peygamber Efendimizin hadis-i şerifinde söylediği gibi; “Biriktirdiğiniz değil, paylaştığınız sizinle gelecektir”. Hepimiz fani insanlarız ölüm hepimiz için yazılmış bir kaderdir. Götürebileceğimiz hiçbir şey yok. Hepimiz çocuklarımızla, sevdiklerimizle sağlıklarımızla ve varlıklarımızla imtihana çekiliyoruz. Bu doğrultuda Rabbim cömert olan insanlardan olmayı nasip etsin bizlere. Burada katkısı olan tüm değerli hemşehrilerimize gönülden teşekkür ediyorum” dedi

         Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya ise yaptığı konuşmada; “Bizim kültürümüzde yardımlaşma var. Bizim kültürümüzün gereği bu. Hayra vesile olan hayrı yapmış gibidir. Bunu bizim atalarımız en iyi şekilde uygulamış. Hatta öyle bir dereceye gelinmiş ki hayır yapacak, yardım edecek insan bulunamadığı günler olmuş. O derece yardımlaşma ağı kurulmuş. Yine Cumhuriyet döneminde Atatürk “Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir” demiştir. Burada sosyal yardımlaşmaların vasıtası ile kimsesizlerin kimsesi olmaya çalışıyoruz. İnsanlarla bire bir ilgilenmek çok farklı bir şey. Dolayısı ile burada yapılan Belediyemiz, halkımızın ve sivil toplumun organizasyonu ile toplumdaki yardımlaşma kültürünü artırıcı mahiyette. Bu yönü ile çok güzel bir teşebbüs diye düşünüyorum. Tabiki bu giyim market açılışı sonrasında sizlerin destekleri ile yürüyecek. Evlerimizde kullanılabilir eşyalarımızı ve mağazadan alınacak olan yeni eşyaları buraya getirebilir. İhtiyaç sahibi insanlarımızda bundan faydalanabilir. Bizde bu teşebbüsün arkasındayız ve her zaman yanında olacağız. Türkiye’nin hayırsever potansiyeli çok yüksek. Birleşmiş markalar derneği diye bir dernek var oradan da yardım istedik. Özellikle ihtiyaç sahibi öğrencilerimize kış sezonunda bot ve kaban talebinde bulunduk ve bu yardımın inşallah yapılacak. Dolayısı ile açta açıkta kimseyi bırakmamamız lazım. Herkese yardımcı olmamız lazım. İnanın bugün başkalarının giydiğini gören çocuklarımız, insanlarımız ilerde ellerine fırsat geçtiğinde bu iyiliklerin karşılığını verecektir. Ve böylece toplumumuz birbirini seven sayan bir toplum olacağını düşünüyor bu Giyim Market’in hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

         Konuşmaların ardından Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, Belediye Başkanı Özdilek Özcan ve eşi Mukadder Özcan, Emniyet Müdürü Zeki Akyol ve programa katılanlarla beraber İlçe Müftüsü Ali Canbolat’ın dualarıyla Giyim Market'in açılışı yapıldı.

         Giyim Marketini gezen protokol üyeleri yapılan hizmetten dolayı Belediye Başkanı Özdilek Özcan’a teşekkür ettiler. Ayrıca açılışta Belediye Başkanı Özdilek Özcan ve eşi Mukadder Özcan bir ailenin giyimi konusunda yardım ederek, giyim markete gelen tüm vatandaşlar ile bire bir ilgilendiler.

         Giyim markete destekte bulunmak isteyen vatandaşlarımız, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne ulaşabilirler.


www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu Habere Ait Yorum Bulunmuyor...

Diğer Haberler

  • 12-18 Mart 2018 Pulmoner Rehabilitasyon Haftası

    T.C. Sağlık Bakanlığı, Türk Toraks Derneği, GARD Türkiye (Kronik Havayolu Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı) kapsamında her yıl Pulmoner Rehabilitasyon Haftası etkinlikl...

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR