ÖLÜYORUZ NEFES ALAMIYORUZ !

https://www.niksaracicek.comNiksar ovasında dikili olan kavak ağaçlarının bahar ayı ile beraber ürettiği polen (pamukcuk) şeklinde havada uçuşan ve insanların ağzına gözlerine dolan zararlı maddeler sonucu Niksar yaşanamaz noktaya geldi.

5.5.2017 - 17:38   /   Okunma Sayısı: 1786

  

        Niksar ovasında dikili olan kavak ağaçlarının bahar ayı ile beraber ürettiği polen (pamukcuk) şeklinde havada uçuşan ve insanların ağzına gözlerine dolan zararlı maddeler sonucu Niksar yaşanamaz noktaya geldi.

        Yıllardan beri özellikle çocuklar için çok zararlı olan kavak araçlarının ürettiği polen maddelerin çocuklarda nefes darlığına solunum yolu hastalıklarına neden olduğu bilinmektedir.

         Bahar ayı ile birlikte Niksar merkez ve köylerde yaşayan insanların kabusu haline gelen insan sağlığına zararlı polenlerin bir an önce insan sağlığına zarar vermemesi için tedbir alınması ve hatta sağlık kuruluşlarına söz konusu maddelerin kanser hastası yapıp yapmadığının araştırılması beklenmektedir.

        Havada uçuşan (pamukcuk) şeklinde polenlerin insan sağlığına daha fazla zarar vermemesi için, Niksar ovasındaki KAVAK  dikimine bundan sonra müsaade edilmemesi gerekiyorsa, yeni dikimlerin engellenmesi, dikili olan KAVAK ağaçlarının da belli dönemler içerisinde kesilip insan sağlığına ve ülkenin en verimli toprakları içerisinde olan Niksar ovasının verimli topraklarının kurtulması şarttır. Yetkililerin konuya birinci öncelik olarak sağlık, ikincisi ise büyük ova kapsamına alınan Niksar ovasının zararlı unsurlardan kurtulması yetkililerin öncelikli görevleri arasında olduğunu hatırlatıyoruz.


www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu Habere Ait Yorum Bulunmuyor...

Diğer Haberler

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR