SAADET PARTİSİ’NDEN ZİYARET

https://www.niksaracicek.com

28.9.2017 - 09:14   /   Okunma Sayısı: 952

  

Saadet Partisi İlçe Başkanı Mehmet Somuncu gazetemizi ziyaret ederek
gazetemiz sahibi Cemalettin Bilgin ile görüştü. Niksar Saadet Partisi
İlçe Başkan’ı Mehmet Somuncu gazetemiz sahibi Cemalettin Bilgin’i
ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.Yeşil Niksar Gazetesi ve Yörenin Sesi Canik Gazeteleri’nin hazırlanıp basıldığı iş yerine 22 Ağustos tarihinde baskın yapılarak, gazetemiz sahibi Cemalettin Bilgin’e 3 kişi tehdit edip hakarette bulunmuştu, İlçe Başkanı Somuncu; “Cemalettin Bey size ve gazetenize yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Şehrimizde bir basın camiasına ve çalışanlarına karşıyapılan her türlü olumsuzluğu şiddetle kınıyorum, basın milletin ortak malıdır, basın özgürlüğünün olmadığı bir şehirde ve ülkede insanlar asla mutlu olamazlar. Özgürce düşüncelerini ifade edemezler. Kimden gelirse gelsin yapılan saldırıyı asla kabul etmiyoruz. 
Tekrardan geçmiş olsun,çalışanlarınızla birlikte başarılar dilerim” dedi.
   Gazetemiz sahibi Cemalettin Bilgin’de;
“Anlamlı ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. 
Siyasetçilerimizin bu çirkin olay karşısında baskın ve hakaretlerde bulunanlar karşısında dik durmaları, tepki vermeleri halkımız içinde önemlidir. Bizler her zaman doğruları yazdık yazmaya da devam edeceğiz, basın mensupları her zaman savunmasızdır. Yapılan haberden dolayı şehir merkezinde 3 kişi basın kuruluşunu basıyorsa bu baskının neden ve niçin yapıldığı çok iyi araştırılmalıdır. Bizlere yapılan baskın dikkate alınmadığı için, bizden sonrada Niksar’da yaşanan olaylar yine çarpıtılmak istenmiş, yine olaylar basite alınarak hareket edilmiştir. Sayın Başkan Niksar iyi yönetilmiyor, bu düşüncelerimizi zaman zaman yazıyoruz ve de yetkililere söylüyoruz ama ne yazık ki yaşanan çirkin olaylar devam etmektedir. Baskınların ve olayların, şantaj ve tehditlerin olmaması için siyasetçilere büyük görev düşüyor. Niksar’da yaşanan olayların önüne geçilmez ise Allah korusun gelecek günler iyi olmayacaktır. Bunun bilinmesini isteriz” dedi. Saadet Partisi İlçe Başkanı Somuncu;
   “Cemalettin kardeşim haklısın, biz siyasetçilere çok iş düşüyor; bu tür saldırlar karşısında saldırıya uğrayan kişilerin kimlikleri ve düşünceleri  ne olursa olsun bütün siyasetçiler ortak tavır almalıdır. 
Yapılan saldırı karşısında siyasetçiler güç birliği yapmalıdır. Tekrardan geçmiş olsun, her zaman sizlerle beraber olduğumuzu ifade etmek isterim, bir daha bu tür çirkin olayların olmaması için başta AK Parti iktidarına ve diğer siyasi parti yetkililerine olaylar karşısında duyarlı olmak zorunda olduğumuzu hatırlatmak isterim” dedi.
    Saadet Partisi İlçe Başkan’ı Mehmet Somuncu bir süre daha sohbet yaptıktan sonragazetemizden ayrıldı.


www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu Habere Ait Yorum Bulunmuyor...

Diğer Haberler

  • 12-18 Mart 2018 Pulmoner Rehabilitasyon Haftası

    T.C. Sağlık Bakanlığı, Türk Toraks Derneği, GARD Türkiye (Kronik Havayolu Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı) kapsamında her yıl Pulmoner Rehabilitasyon Haftası etkinlikl...

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR