VALİ DR. ÖMER TORAMAN’IN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

https://www.niksaracicek.com

8.3.2018 - 08:58   /   Okunma Sayısı: 187

  

Vali Dr. Ömer Toraman, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Toraman, mesajında şunları kaydetti.
 
“Kadınlar varlıklarıyla hayatın her alanında fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden huzurlu, mutlu ve sağlıklı toplumların kaynağıdır.
 
Hayatımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren; sevginin, şefkatin, özverinin simgesi olan kadınlarımız Bağımsızlık mücadelemiz olan Kurtuluş Savaşında, gerek cephede erkeğiyle birlikte savaşarak, gerekse cephe gerisinde savaşa destek vererek, başarıyla alnının akıyla çıkmıştır.
 
Yüce Dinimiz Kadınlarımıza büyük önem vermiş olup Sevgili Peygamberimiz " Allah sizden, kadınlara karşı iyi ve hayırlı olmanızı ister; çünkü onlar, sizin analarınız, kızlarınız veya teyzelerinizdir" buyurmuşlardır.
 
Son dönemde insan hakları standartları açısından adeta çağ değiştiren ülkemiz, düşüncede sağlanan atılımı tüm kesimlerin elbirliğiyle realiteye de yansıtacaktır. Özellikle eğitim alanında gerçekleştirilen proje ve faaliyetler, bu bakımdan önem taşımaktadır. Kız çocuklarının eğitimi adına yürütülen büyük çaplı çalışmalar, geleceğin Türk kadınının hak ettiği konumu almasının teminatıdır.
 
Başta tüm şehit ve gazi eşleri ve annelerimiz olmak üzere tüm kadınlarımızın "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" nü kutlar, selam ve saygılar sunarız.” dedi.


www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu Habere Ait Yorum Bulunmuyor...

Diğer Haberler

  • 12-18 Mart 2018 Pulmoner Rehabilitasyon Haftası

    T.C. Sağlık Bakanlığı, Türk Toraks Derneği, GARD Türkiye (Kronik Havayolu Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı) kapsamında her yıl Pulmoner Rehabilitasyon Haftası etkinlikl...

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR