YENİ YILIN İLK GÜNÜNE 12 MİLYON BORÇLANMA İLE GİRİLİYOR

https://www.niksaracicek.comNiksar Belediyesi 2018 yılının ilk mesai gününde 12 milyon TL borç alarak yeni yıla girme isteğini Belediye Meclisi’ne sundu.

3.1.2018 - 17:45   /   Okunma Sayısı: 1413

  

  Niksar Belediyesi 2018 yılının ilk mesai gününde 12 milyon TL borç alarak yeni yıla girme isteğini Belediye Meclisi’ne sundu. Niksar Belediyesi’nin şu andan itibaren tahminen 40-50 milyon TL borcunun olduğu söyleniyor. Seçimlere çeyrek kala, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ın imzası ile 2 Ocak 2018 günü yapılacak olan belediye meclis toplantısında 12 milyon TL borçlanma ile girilmiş oldu. 2 Ocak günü Niksar Belediyesi 15 maddelik gündem ile toplandı.Toplantı sonunda 12 milyon borçlanma maddeleri ne garipse Belediye Meclisince onaylandı. 15 maddelik gündemde her konu kendi içinde önemli.
   5. madde; 2018 yılında Ayvaz Parkı Rekreasyon projesi için İller Bankasından 2 milyon TL kredi alınması için Belediye Başkanı Özdilek Özcan’a yetki istenmiş. İlginç bir kredi harcaması; Niksar Belediyesi Ayvaz Parkına 2 milyon TL harcaması düşündürücüdür. Halen mevcut parka harcanacak 2 milyon TL Düşündürücüdür, halkın taktirine...
   6. madde; İsmetpaşa Mahallesi Danişmend Gazi Bulvarı (HAMİDİYE KÖPRÜ) bölgesinde yapılacak olan Otogar inşaatı için İller Bankasından 5 milyon kredi alınarak Belediye Başkanı Özdilek Özcan’a yetki verilmesi isteği. 
   Niksar’da bu yıllar için Otogar inşaatına ihtiyaç yoktur. Ordu-Tokat yolu henüz bitmemiştir. Şuan ki Otogar yeterlidir, ilerleyen yıllarda ihtiyaç duyulması halinde en doğru kararlar verilerek doğru zamanda doğru bölgeye yapılmalıdır(otogarın gitmesi mevcut bölgeye çok büyük ekonomik zarar verecektir), halkın takdirine...
   7. madde; Niksar mahallelerinde kullanılmak üzere parke taşı alımı ve işçilik ihalesi için 2.500 milyon TL İller Bankasından alınacak kredi için  belediye başkanına yetki verilmesi. Bu madde okuyucunun dikkatini mutlaka çekecektir. Eskiden Niksar Belediyesi kendi tesisinde beton parke üretimi yapılırdı; kendi yerinde; kumu kendisine ait olan, yüzlerce işçisi olan bir işletmeyi 4 milyon TL’ ye satmış, kendi sattığı
tesisten bugün 1 yıllık ihtiyacı olduğu iddia edilen 2 milyon 500 bin TL ödeme yaparak alım yapıyor. Belediye kendisine ait olan önemli işletmeyi 4 milyon TL’ye satıp, bir yıllık olduğu iddia edilen 2 milyon 500 bin TL’ lik alım yapıyor, halkın takdirine... 
   Kendi tesisinde yalnızca çimento parası vermek sureti ile kendi beton parke ihtiyacını karşılayan bir belediye, elindeki arsayı, tesisi satarak    geldiği nokta halkın takdirine.
   8. madde; ilçemiz mahallelerinde muhtelif yerlere yapılacak (3) üç Üst geçit yapımı için 1 milyon TL İller Bankasından kredi kullanılmak üzere belediye başkanına yetki verilmesi.
   Hangi bölgeye üst geçit yapılacak halkın merak ettiği bir durum. Niksar’da üst geçit yapılacak bir alan var mı?, bekleyip görmek gerekir.
    9. madde; Bağlar mahallesi Danişmend Gazi Bulvarında yapılacak olan Galericiler sitesinde malzeme alımında kullanılmak üzere 1 milyon 500 bin TL İller Bankasından kredi alınması için belediye başkanına yetki verilmesi.
   Galericiler sitesi inşaatı başlamış olduğu görülüyor. Burada yer belediyeden olmak üzere yap-işlet-devret usulü ile satış yerleri yapılır, belediye kendi cebinden ödeme yapmayarak belediyeyi borca sokmayabilirdi. Takdir halkın.
   Diğer maddeler imar değişikliği ve personellerle ilgili maddeler.
   Niksar Belediyesi 2018 yılına 12 milyon yeni borçlanma ile girmiş oldu. Bu borçlar dışında halen Niksar Belediyesi’nin kayıtlara giren veya girmeyen 40-50 milyon TL borcunun olduğu da yine halk tarafından seslendirilmektedir. 


www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  Yazan : ÜST GEÇİT 4.1.2018 / 08:49
  Asker rumuzlu okuyucumuz, bizler doğru hizmetin yapılmasına karşı gelmeyiz, ayrıca STK ların birlikte hareket etmesinden neden rahatsızlık duyuyorsun, STK lar içinde; siyasi partiler, Odalar, vakıflar, dernekler devaminde Milletvekilleri, Kaymakam ve belediye başkanıda yer alacak şehrin meseleleri konuşuluyor, sizi rahatsız eden nedir?, TOKİ Ulucan okulu bölgesinde okul giriş çıkışlarında sıkıntı var tabiki, ama çözüm üst geçit olduğunu sanmıyoruz, orada çevre düzenlemesi yapılırsa doğru çalışma olur, bir işin doğru yapılması için mühendis olmaya gerek yok, doğru kararı herkes verebilir statik hesapları mühendisler yapar

  Yazan : asker 4.1.2018 / 00:19
  TOKİ Ulucan okulunun bulunduğu bölgeye üst geçit gerekli ve acilen yapılması elzemdir.Diğerlerine ise halkın seçtiği encümen karar verir. siz değil !!ayrıca STK ları topla onlar karar versin???

Diğer Haberler

 • 12-18 Mart 2018 Pulmoner Rehabilitasyon Haftası

  T.C. Sağlık Bakanlığı, Türk Toraks Derneği, GARD Türkiye (Kronik Havayolu Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı) kapsamında her yıl Pulmoner Rehabilitasyon Haftası etkinlikl...

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR